Autor Zpráva
Jarda Šulc
Profil
Ahoj, mám následující problém v úplném začátku, věřím, že to je banální věc, ale nevím si s tím fakt rady.
V hlavičkové buňce tabulky mám textový popis sloupce a k tomuto popisu chci připojit tooltip (v podobě šedého kolečka s otazníkem), kdy se při najetí kurzorem na otazník zobrazí v obdelníku popis. Vše funguje jak má, problém je v tom, že mi ten otazník překrývá poslední 2 písmena textu, který je v té buňce umístěn. Nevím tedy, jak umístit do té buňky tooltip tak, aby bylo zřejmé, že patří k danému popisu, ale současně byla mezi textem buňky a ikonkou tooltip alespoň minimální mezera.
Jsem naprostý začátečník, spíš si pouze hraju, ale s tímto si docela lámu hlavu a to, že nevím jak si s tím poradit si začínám brát docela osobně.
Za pomoc nebo radu budu moc rád.
Zápis vypadá následovně:

<div class="row col-md-12 mt3">
<table class="table table-striped">
<thead>
<tr>
<th>Název pozice</th>
<th>Platnost inzerátu</th>
<th class="text-center">Aktivní <span class="tooltip" title=" Pracovní nabídky se zvýhodněním HOTJOB budou po deset dnů vystaveny přímo na úvodní stránce našeho portálu.
"></span></th>
Keeehi
Profil
Prosím o odkaz na živou ukázku.
Jarda Šulc
Profil
Keeehi:
test.prace.tips/zamestnavatel?_fid=seav
Bubák
Profil
Aby byla jedna věc přes druhou, tak to zpravidla způsobuje pozicování, druhou možností je záporný margin. Doporučuji spustit vývojářské nástroje a zjistit, co problém způsobuje. Nejrychlejší bude asi kliknout na problémový element pravýn myšítkem a vybrat "Zkontrolovat prvek", nebo tak něco, přesný text se liší podle prohlížeče.
Nástroje pro vývojáře v prohlížečích
Registrovat se hodlat nehodlám. Povídání o živých ukázkách)
Jarda Šulc
Profil
Děkuju, pokusím se najít chybu.
Keeehi
Profil
Bubák:
Registrovat se hodlat nehodlám.
Ono to ani nejde.

Jarda Šulc:
Výpis jakýchkoli chyb a ladících informací nemá na produkci co dělat.
Bubák
Profil
Keeehi:
Výpis jakýchkoli chyb a ladících informací nemá na produkci co dělat.
Jarda Šulc má podle mě na mysli, že se pokusí zjistit, co (v CSS) způsobuje chybné zobrazení, to je něco jiného, než zapnutí zobrazení chybových hlášek serveru.
Jarda Šulc
Profil
Bubák:
Přesně tak jsem to myslel....
A díky za pomoc, problém byl v nastylování (záporný margin)
Keeehi
Profil
Bubák:
Můj komentář se netýkal [#5]. Poslali jsme to těsně po sobě, a ani jsem ho neviděl. Byla to rada která s tématem tohoto vlákna nesouvisí. Jelikož je to ale vážná bezpečnostní díra, tak jsem to sem poslal, i když se na to sice neptal.

Má tam zapnutou Tracy, takže je vidět například seznam všech URL adres a také veškeré dotazy posílané do databáze. A když se na stránce náhodou objeví chyba (tak jako při registraci) tak se k tomu přidá nastavení serveru, hodnoty atributů tříd spousty objektů a půlka zdrojových kódů aplikace.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0