Autor Zpráva
Veronika86
Profil
Dobrý den, pro svůj web jsem si vybrala google font cinzel. Na většině zařízeních diakritika šlape bez problémů, včetně mobilů, ale na mém druhém pc to diakritiku nepobírá. Na tomto počítači mám problém s velkou řadu google fontů. Všude mám ale stejný OS. Nevíte, čím to je? Nerada bych, aby mi na web začali chodit klienti a většině se diakritika nezobrazovala, tak jako na mém záložním pc. Děkuji.
Bubák
Profil
Bez odkazu na problémovou stránku můžu jen hádat.
Nejčastěji příčinou je chybějící deklarace písem pro střední Evropu. Kso si chce písmo jen naklikat, tak na webu google fonts po vybrání písem je třeba odkliknout CUSTOMIZE, pak zvolit potřebné řezy pásma a mezi Languages odkliknout Latin Extended.
Kód ze stránky Česká písma z Google Fonts
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Nazev+pisma|Dalsi+pismo&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>
Aktuálně vygenerovaný kód z webu google fonts vypadá mírně odlišně, ale "stará verze" funguje pokud vím bez problémů dodnes:
<link href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Nazev+pisma|Dalsi+pismo&amp;subset=latin-ext" rel="stylesheet">
Rozdíly jsou kosmetické, ve výčtu jazyků chybí latin, protože latinka je v google písmech vždy, místo jednoduchých uvozovek jsou dvojité, ampersand je escapovaný a chybí mime typ.

Udělal jsem malou ukázku, tak je diakritika v pořádku?
Živá ukázka
Odkaz

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0