Autor Zpráva
jany
Profil
Hladam nejaky open source web projekt (idealne aby to bezalo cez web prehliadac) kde by sa dalo pohodlne pracovat s poznamkami.
Jedna sa o poznamky, kde je aj hodne zdojoveho kodu a bash prikazov, cize idealne by bolo aby podporoval aj zvyraznovanie syntaxe.
Napadlo ma postavit si poznamkovy blok na dokuwiki, alebo mediawiki, ale zda sa mi to big projekt na moje poznamky.
Mediawiki a dokuwiki su otvorene projekty pre ludi a z wiki moze kazdy cerpat a prispievat, no mne by sa hodilo nieco aby to bolo pod heslom (aby som sa musel na web prihlasit ak by som si chcel moje poznamky pozriet).
Samozrejme vela veci by mohlo byt otvorenych, urcite by moje poznamky niekomu pomohli, ale moje poznamky obsahuju aj nastavenia, ktore by som nechcel zverejnovat.
Teraz si poznamky pisem do obycajnych txt suborov a uz ich mam tolko, ze mam v tom chaos.
Ak by niekto vedel o niecom peknom, tak nech napise.
Keeehi
Profil
jany:
Pokud to chceš mít organizované a ne to mít na jedné hromadě, chceš se o to starat a znáš wiki syntaxi, tak dokuwiki by mohla být celkem přijatelná volba.
Mít to schované za přihlášením samozřejmě není problém.
jany
Profil
OK, skusim sa s tym pohrat ... syntax wiki sice moc nepoznam, ale hadam to bude len nieco podobne ako html tagy :)
Keeehi
Profil
Spíš jak Markdown.
Dorien
Profil *
Případně zkus používat Google documenty. Jde tam stáhnout spoustu rozšíření, mezi kterými najdeš například i zvýraznění syntaxe.
jany
Profil
Po instalacii (ja som si zvolil centos 7 v kontajnery) je uz geshi v dokuwiki implementovany, takze staci si pozret www.dokuwiki.org/wiki:syntax kde je vsetko pekne vysvetlene.
Ak chceme do dokuwiki pridat nejaku poznamku aj zo zdrojovym kodom, tak pouzijeme trivialny parovy tag
<code konkretny_typ_jazyka>tu bude kod</code> a je vybavene.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0