Autor Zpráva
Mistr
Profil
Přátelé,

co si myslíte o tomto způsobu skrytí e-mailové adresy? http://css.interval.cz/clanky/skryti-e-mailu-pred-harvestery-e-mailovy ch-adres-antispam/

Myslíte si, že je to reálný způsob pro "přečůrání" všelijakých robotů a ostatní webové havěti shánějící se po mailových adresách?

Jak je to s podporou v prohlížečích?

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Díky.
Fred
Profil
Zkus ctrl+c a pak ctrl+v, je to prostě nepohodlné.
Mistr
Profil
Fred
Teď jsem trošku nepochopil tu Tvoji poznámku...
Timy
Profil
Mistr
Horší způsob skrytí emailové adresy neznám. Jednak se to už špatně vybírá myší a když to pak nakopíruješ do adresní lišty, tak to máš prostě v tom původním obráceném tvaru (zc.lavretni@eckader). Takže je to totálně nepoužitelné.
Martin
Profil
Mistr
Tak si to zkus a uvidíš :)

myslim, že je jen otázkou času, kdy se roboti přizpůsobí.
Mistr
Profil
Timy
Máš pravdu. Vůbec mě to nenapadlo, že při kopírování adresy vlastně kopíruješ tu převrácenou. Pak je to opravdu řešení, jak se říká, na dvě věci.
Tin
Profil
tohle je strašný
Co kdyby se všechny znaky zapsaly html entitami?
Mistr
Profil
Tin
HTML entitami. To je také řešení. Trošku nepohodlné, když budu muset vyhledávat, jak které písmenko entitou zapsat. Skoro jakoby stvořené pro nějaký malý prográmek. Něco mi říká, že už jsem někde něco takového viděl, nebo se pletu?
Mistr
Profil
Já prostě tohle řešení - popisované v úvodu - našel, takjsem na to chtěl znát názor vás, znalců webtvorby.
Timy
Profil
Tin
A jsi si jistý, že roboti nerozeznají entity? ;-)
Tin
Profil
Nejsem, vůbec. Ale imho by nemuseli
Mistr
Profil
A stojí to těm robotům vůbec za to, aby prohledávaly i HTML entity? Není na webu dost nezaentitovaných e-mailových adres?
Michalek
Profil
Mistr
Těm robotům je to už asi víceméně jedno. Jsou to takové farmy na sběr, že když budou hledat ve stránce zavináč, najdou ho ve všech podobách. Kolem zavináče je skoro vždy email a tak jim stačí sebrat část okolo.
Je okolí v entitách? Nevadí, převedeme. Je okolí obráceně? Nevadí, otočíme.
Mistr
Profil
Michalek
To máš taky pravdu.
nofate
Profil
Takze s pouzitim entity to robim takto: uzivatel#064;centrum.sk - samozrejme ze mi tam pred #064; chyba znak dolara, ale keby som ho tam dal, tak by nebolo vidiet tu podstatu, lebo by sa tam zobrazil zavinac.
Je jasne ze spamovaci roboti take nieco poznaju, ale uz tam chyba zavinac a mnohych to zmatie. Aspon aka taka utecha...
Chamurappi
Profil
Já jsem skrytí své e-mailové adresy vyřešil obyčejným formulářem s jedním <textarea> a odesílacím skriptem na straně serveru. Kdo mi chce něco napsat, nechť mi to napíše tam.

Nevěřím, že entita zavináče boty zmate. Každé řešení, které bude strojově rozluštitelné a začne se používat ve větší míře, brzy překonají.
Fred
Profil
Dlouho spokojeně používám viz http://xy.wz.cz/nospam/email-to-unicode.htm . Je ale potřeba převést do entit i mailto: Mrkněte se do zdrojáku.
nofate
Profil
No napriklad tento email extraktor nevie prekonat entity: http://dingbatway.com/goodies/extractor/extractor.php
Skuste vlozit zdrojak s emailmi v entite (staci mat v entite len zavinac) a nenajde nic...
thingwath
Profil
Asi jsem šíleně staromódní, ale dávám e-mail nekrytě a většinou zcela bez obav rovnou do odkazu. Myslím, že skrývání nestojí za to.
Timy
Profil
thingwath
Souhlasím, já ho jen nedávám do odkazu, obvykle tam mám u toho ještě mailform ;-)
Lukáš M
Profil
proti spamu jsou filtry na mailových serverech a v mailových klientech. osobně mi přes spamassasin a thunderbird projde necelé procento spamů. naopak jsem ještě neviděl metodu, za kterou by se mohl někdo zaručit, že jí žádný bot nerozslouskne a zároveň, aby byla user-friendly resp. přístupná a použitelná.
Chamurappi
Profil
Moudré rady o tom, jak se spammerů nebát, jsou hezké. Posuďte moji situaci:
Mám jednu e-mailovou schránku na freemailu, která se poprvé objevila na webu přibližně před šesti lety. Antispamy její obsah šmírují všude možně a jsou vážně účinné -- propustí opravdu jen kolem jednoho procenta spamů. Jenže to jedno procento je někdy i deset mailů denně. Otravuje mne to. Velmi. Smysluplných mailů mi tam chodí několikrát méně.
Většinou již používám jiné adresy a snažím se o pořádnou prevenci. Ty schránky, které jsem zřídil za poslední dva roky, jsou naprosto čisté. Antispamy u nich nepotřebuji.

Reaguji na nofate:
Upravit tento ukázkový extraktor tak, aby entity podporoval, je práce na několik minut. Argumentovat takovouto ukázkou stejně nejde. Chceš-li, vyrobím ti extraktor, který nezvládne vydolovat vůbec žádnou adresu, ani tu zapsanou normálně -- budeš pak spokojenější? :-)

Reaguji na Lukáše M:
Uživatelsky přívětivá ochrana předpokládá, že bude chráněná adresa nějak zpracována v prohlížeči. Takže asi není možné, aby zároveň nebyla strojově zpracovatelná pro boty.
thingwath
Profil
Prevence, to je podle mého jenom schovávání a utíkání. A nakonec si jednou nedáte vy nebo někdo jiný pozor a jste tam. Třeba nějaký neopatrný spoluuživatel rozešle hromadné přání k vánocům celému adresáři se všema adresama v To: a pak už stačí jenom málo. Nebo nějaká jiná díra. Přijde mi to jako stavět hrad ze skla, neustále si muset dávat pozor na každou maličkost -- a čím máte větší hrad, tím více starostí. A jednou to stejně spadne.

Pokud spamassassina (například) učíte z prošlých spamů a občas ručně nastavíte nějaké pravidlo, tak se můžete skoro přiblížit stoprocentní účinnosti. Samozřejmě, ideální to být nemůže nikdy. Ale přijde mi to lepší než se muset strachovat napsat thingwath@palisada.net a neustále vymýšlet co nejpraštěnější finty jak být o krok napřed před spamboty.
Mistr
Profil
Také jedno řešení aneb příspěveček do naší diskuze; na stránce http://www.hc-slavia.cz/tabulka.asp?sezona=2006 v hlavním sloupečku úplně dole pod tabulkami.

Jen na to nejde klepnout.
Tin
Profil
to je hustý!
Lukáš M
Profil
Mistr
1. zkopírovat se to dá, což je fajn. (oprava: jen ve ff, v ie ne).
2. Jen na to nejde klepnout. považuji za závažnou chybu.
3. těžko říct, zda není jen otázkou času, kdy se to boti naučí (jestli už to dávno neumí).

opravdu nic z toho nevidím jako řešení. ale jako příspěvek do debaty, proč ne. ;)
nonewood
Profil *
také mě napadlo při čtení všech příspěvků, že by se písmenka adresy nahrazovala nějakým scriptem na obrázky právě s písmenkem co mu odpovídá...

btw pro mne je poučením, že se místo obrázku při kopírování čistého textu napíše jeho popisek :-)

také mne napadá, kdyby se písmenko nahrazovalo obrázkem s adresou stejnou jako ono písmenko (a ->
<img src="a.png">
tak by to pro roboty mohlo být jednodušší a adresa by tudíž musela být jiná (náhodná)

ale to už zabíhám do podrobností...

nevýhoda, že by se každý text musel takhle ošetřit...

už se setkávám s tolika nepříjemnosti s IE, že bych se vykašlal na uživatele co mají IE a nechal bych je přepisovat adresu ručně...

ale líbí se mi to moc...
Anonymní
Profil *
co tak
feroZAVINACfirma.sk
Joker
Profil
Já bych řekl, že na mail, který je vystavený na Netu přímo jako odkaz mi chodí zhruba stejně spamu jako na mail, který zadávám chráněný.
A co víc, mám ještě mail, který používám výjimečně, na webu zveřejněný není vůbec a přesto mi na něj chodí spam.

Mimochodem a co si myslíte o "aktivnímu protiútoku" proti spamrobotům- plnit databáze robotů nesmyslnými adresami?
Příklad:
Na stránku umístím běžnému návštěvníkovi skrytý odkaz na "protispamovou" stránku. Na ní bude meta robots zakazující robotům prohledávání stránky, což pochopitelně spamroboty nezastaví, ale zato to zastaví slušné roboty- vyhledávače a podobně. Na stránku umístím nějaký návnadný text a potom desítky nesmyslných náhodně generovaných e-adres. A přidám trochu pozměněný odkaz opět na generátor náhodných adres. Pozměnění té adresy by se realizovalo třeba přidáním nějakého GET parametru, takže adresa by vypadala jinak, ale směřovala na tentýž skript.
Pokud by tohle aplikovalo více lidí, získaly by spamroboty ohromné objemy nesmyslných adres, 99,9999% adres sebraných z jednoho webu by mohlo být nesmyslných. To sice nezastaví přísun spamu do mojí schránky, ale sniží to účinnost spamu a zvýší náklady na úspěšně odeslaný spam.

Má to smysl?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0