Autor Zpráva
Peprmint
Profil *
Zdravím,

mám dotaz ohledně prodeje grafických prací na envato.

Dlouho jsem žil s tím, že když bych své práce prodával do zahraničí, musím se stat platcem. To mi však bylo nyní ale rozmluvemo a že pro prodej na envatu nebo shutterstocku apod. nemusím být údajně vůbec platcem.

Tak jak to tedy je? Rád bych svou nevyužitou tvorbu někde využil a právě výše zmíněný server by byl ideální.

Děkuji za odpovědi.
H13
Profil
Peprmint:
musím se stat platcem

Jakého plátce máš na mysli? Pokud plátce DPH, tak je to tak, ano, bylo ti to rozmluveno správně, nemusíš být plátce DPH, budeš identifikovaná osoba, která není plátcem DPH, ale každý měsíc musí udělat nulové přiznání k DPH a na začátku se k DPH samozřejmě musí registrovat (nově bude automaticky měsíční "neplátce" DPH). Tuším, že pravděpodobně ani nebudeš muset řešit MOSS, protože to by mělo vyřešit samotné Envato. Kromě nulového přiznání k DPH budeš s největší pravděpodobností muset každý měsíc dělat Souhrnné hlášení (pokud je Envato subjekt registrovaný v EU)

O odvod VAT by se pak mělo starat Envato. Tedy není to tak, že tvá práce nebude zdaněna, jen se prostě o odvod daně nebudeš starat ty.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0