Autor Zpráva
pop
Profil *
Ahoj,

na všech stránkách mého webu používám grafickou šablonu. Úplně nahoře na každé stránce (ještě před textem každé stránky) mám v rámci šablony 8 obrázků o celkové velikosti 50 kB (16+10+8+6+5+2+2+1). Úplně dole na každé stránce (za koncem textu každé stránky) mám v rámci šablony 2 obrázky o celkové velikosti 15 kB (10+5).

Má smysl z pohledu rychlosti načítání/vykreslování stránek pushovat těchto 10 obrázků přes server push? Případně existuje nějaké konkrétní doporučení/pravidlo kdy už obrázky pushovat (třeba podle jejich počtu, velikosti, poměru rozmístění obrázků na stránce (nahoře/dole)) a kdy obrázky v rámci šablony nepushovat?
Mlocik97
Profil
pop:
nerozumiem úplne otázke, ak je vopred isté že tie obrázky budú potreba, tak je pripravte na servery tak aby je klient rovno mohol stiahnuť, u klienta zas použite lazy-loading, teda obrázok bude pripravený na servery ale klient ho ešte nestiahne kým nebude potreba ho vykresliť. Pojem "push" si moc nespájam s PHP ani node.js, skôr len s Gitom.

Vhodné je prečítať: developers.google.com/web/fundamentals/performance/lazy-loading-guidance/images-and-video

samozrejme sa to môže aplikovať nie len na udalosť scroll a či obrázok je mimo viewportu alebo vo vnútry viewportu, ale aj rôzne manipulácie DOMu, trebárs když se obrázky striedajú v nejakom slider bannery.

bolo by ale vhodnejšie napsať aké technológie používate, aký šablonovací systém atp.
Kajman
Profil
Mlocik97:
Pojem "push" si moc nespájam s PHP ani node.js
Myslím, že jde o http push.
Přednačítání přes HTTP 2 server push
pop
Profil *
Kajman:
Přesně tak, děkuji za upřesnění.
Kajman
Profil
pop:
Čeká stránka s vykreslením na ty obrázky?

Pokud jsou použity např. jako pozadí v css či je určena jejich šířka a výška, tak lze stránku rozvrhnout i bez nich a jejich pozdější donačtení ji neovlivní. V tom případě bych načtení nechal klasické.
pop
Profil *
Kajman:
Čeká stránka s vykreslením na ty obrázky?
Tipnul bych si, že ne. Všechny adresy obrázků v šabloně zadávám jako URL v CSS ( URL v CSS).

Nechám tedy načítání obrázků klasické, pushovat budu jen styly, protože skripty nepoužívám na všech stránkách (na rozdíl od stylů).

Díky za pomoc.
Kajman
Profil
Ještě mě napadlo, že by mohlo být vhodné pushovat obrázky, pokud jsou uvedené v .css souboru a jsou skoro vždy potřeba. Ale jen při stahování toho .css souboru.

Css soubor se totiž většinou cachuje a stahuje se jen jednou za čas a za ten stejný čas se mohou pushnout i ty obrázky, které k němu patří. Ale pokud by css soubor byl už pushnutý ke všem html stránkám (bez flagu nopush), tak na něj nebude http požadavek a nejde tohle použít.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0