Autor Zpráva
Anula11
Profil
Mohol by mi prosim niekto povedat, ako spravim farebný posuvník???
DoubleThink
Profil *
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-scroll-color.html
Anula11
Profil
Diky, ale da sa to aj na HTML?
izsak
Profil
Nie, HTML nie je jazyk na definovanie vzhľadu stránky a tým aj posuvníkov.
Yuhů
Profil
možná se ptáš, jestli se to dá do HTML zapsat. Ano, dá. Třeba takhle:

<body style="scroll-base-color: red;">
...
radek
Profil *
Prostě se do HTML musí přidat styl. Jde to třemi způsoby. Protože je vhodlé, aby všechny stránky měly stejně obarvenou lištu, zvolil bych externí stylopis. Podrobně:
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-uvod.html#troji
Doporučuji přečíst minimálně tento článek.
Můj poznatek : část lidí, bohužel nevím kolik, používající win XP nemá ráda barevné rolovací lišty, zruší to ty XPéčkové.
Yuhů
Profil
když už jsme u toho, jestli lišty barvit nebo nebarvit, tak jednoznačně nebarvit. Taky nevím, kolika lidem to vadí, ale myslím, že skoro všem. Obecně se také uvádí, že to snižuje použitelnost (přebarvený posuvník není snadno rozeznatelný coby posuvník).
bimbasek
Profil
Jo a tiez si netreba velmi fandit. pokial viem, tak zafarbene posuvniky podporuje iba IE.
Leo
Profil
Souhlas s Yuhuuem (nebo jak se sklonuje :-). Grafici vetsinou barvi listy aby "nerusily", coz je eufemismus pro "nebyly videt", hlavne kdyz vytvori listy i uvnitr stranky samotne (hnus :-), ale uzivatel ktery nepouziva zrovna kolecko na mysi je potrebuje videt. Leo
HHPZ
Profil
Nevím, proč tak jednoznačně odsuzujete obarvený posuvník, mi se to celkem líbí, když je to vhodně použité...
Kráťa
Profil
Ha! Pravda, jdu to odbarvit.
DoubleThink
Profil *
Myslím, že rozumné použití (třeba v TEXTAREA) není na škodu.
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com

Asi jsem příliš striktní, ale jednoznačně upřednostňuji použitelnost a informační hodnotu před vzhledem. Lidé jsou zvyklí na posuvník určité barvy a na určitém místě, tak by to také mělo zůstat. Uživatelé intermetu jsou zmlsaní a líní, nebudou se učit nic nového, když je na jedno kliknutí vedle čeká jiná stránka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0