Autor Zpráva
VojtaD
Profil
Dobrý den, dělám na webu takové to vyjížděcí menu, jenže když na to najedu, funguje to jen na prvním písmenku "zdrojového" slova. Chtěl bych to změnit - místo

#menu ul li:HOVER ul li{display: BLOCK} bych tam chtěl naklikávací (kliknu na to a menu se objeví). jaký příkaz mám použít místo slova HOVER?
Keeehi
Profil
VojtaD:
V CSS žádný. Viděl jsem sice jednu studii kde se využívalo checkboxů ale nepovažuji to za vhodné řešení. Správným postupem je javascriptem přidávat a odebírat třídu, která to menu rozbalí.

Druhou možností je opravit to hver menu. Je to normální validní možnost. To že tam máš určitou chybu neznamená, že řešení je špatně jako celek a že se to nedá opravit.
weroro
Profil
Keeehi:
Viděl jsem sice jednu studii kde se využívalo checkboxů ale nepovažuji to za vhodné řešení.
Ak máme brať do úvahy nejaké tie staršie vyjadrenia, či už chamurappiho, alebo niekoho iného na tomto fóre, tak web má fungovať aj bez JS.
Ja osobne nevidím absolútne žiadny problém v tom, použiť features z CSS3 v kombinácii so síce nie často videným ale za to validným použitím HTML značiek, ako sú napr. input mimo form.

Pred časom, som robil jednu prednášku na túto tému a ako demoštráciu som celú prezentáciu napísal interaktívne a v čistom CSS práve za použitia tejto techniky github.com/weroro-sk/pure-css-presentation-engine/tree/master/_presentation-engine
Keeehi
Profil
weroro:
Ano, web by měl být funkční i bez javascriptu. To ale neznamená, že jeho chování musí být stejné jako s javascriptem zapnutým. Myslím si, že rozbalení submenu na hover je naprosto dostatečné pro použitelnou stránku. To že po kliknutí zůstane rozbalené považuji za něco navíc co na použitelnost nemá nijak zásadní vliv.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0