« 1 2 »
Autor Zpráva
Milošek
Profil *
Ahoj, nevíte, jak bych mohl udělat kružnici přes obrázek? Nebo aspoň jak dát rámeček k area v map? potřebuju aby se definoval střed, a poloměr. Stejně jako v area.. Please help...
Tin
Profil
nakresli jí do toho obrázku
zkoušel jsi ostylovat tu areu? Nevěřím, že to bude fungovat, ale naděje umírá první.
Uvědom si, že v html+css neuděláš ani zakulacený rámeček (vyjma M, FF...)
Chamurappi
Profil

-- zkus hodně zvětšit tento znak. Měl by zůstat kulatý.
JANA
Profil *
AHOJ JSEM TEPRVE VE TRETI TRIDE,POTRBUJI VĚDĚT CO JSOU TO BODY VNĚ KRUŽNICE.DEKUJI
Tin
Profil
body co nejsou uvnitř ;-)

bod vně ( bod uvnitř ) bod vně
to ( ) má být kružnice

nebo jinak: kružnice je obvod kruhu, a bod vně je bod, který v tomto kruhu neleží
habendorf
Profil
Tin: Myslím že nemáš pravdu - podle mě ty body, které považuješ za "uvnitř", jsou vně. Třeba střed kružnice je IMHO vně kružnice. Kružnice je jen nekonečně tenká čára a vše co na ní neleží, je IMHO vně. Neplést si kružnici a kruh.
habendorf
Profil
Ještě to dpolním - představ si tu kružnici vyrobenou "z tlustého drátu" - vznikne ti prostorový útvar nazývaný anuloid (typicky takové to gumové kolečko na posilování rukou). A uznej že střed toho anuloidu je vně (není z gumy :o)).
Tin
Profil
im(ns)ho je kružnice uzavřená křivka a jsou body uvnitř a vně...
thingwath
Profil
habendort

Jenže to by zase nedávalo smysl. Opak vně je uvnitř a co může být uvnitř nekonečně tenké čáry? To by mohlo být jenom na kružnici. Přikláněl bych se spíše k Tinovu výkladu. Představa, že kružnice rozděluje rovinu na dvě části (co je venku a co je uvnitř) se mi zdá trochu lepší a pak se dá snadno říct kde co leží.
habendorf
Profil
Nevím... třeba úsečka není uzavřená, ale taky existují body uvnitř úsečky (i když se říká ležící na úsečce) a body vně. A kružnice je jen stočená úsečka.
thingwath
Profil
vznikne ti prostorový útvar

Ale my nejsme v prostoru.
habendorf
Profil
co může být uvnitř nekonečně tenké čáry? To by mohlo být jenom na kružnici

Přesně. I když mám celkově jiný názor, jsem rád že rozumíš jak to myslím.
habendorf
Profil
Ale my nejsme v prostoru.
Jistě. Ale je analogie kruh > koule a kružnice > anuloid. A z ní vycházím.

Zdá se že učivo třetí třídy je na mě moc :o)
thingwath
Profil
Pak bychom museli říct, že uvnitř je pouze to, co je součástí kružnice samotné, ale to mi v rovině prostě přijde divné. Nejsem matematik, ale i tak...
habendorf
Profil
I když ta analogie mi kulhá, spíš by mělo být kružnice > dutá koule. No nic, jsme OT...
habendorf
Profil
Pak bychom museli říct, že uvnitř je pouze to, co je součástí kružnice samotné

Přesně tak to vidím já.
Tin
Profil
cituji učebnici matematiky:
Body, jejichž vzdálenost od středu S je menší než poloměr, tvoří vnitřní oblast neboli vnitřek kruhu, popř. kružnice. Matematika pro gymnázia - Planimetrie, Prometheus 2004
habendorf
Profil
Tin: njn, když já nemám gympl, ale elektroprůmku :o) Už mlčím.
thingwath
Profil
Přesně týž výklad, totiž, že kružnice rozděluje rovinu na dvě části, nazývané vnitřní a vnější, mi nabízí i příslušné heslo Wikipedie. Ne že by to byl stokrát důvěryhodný zdroj, ale přijde mi to minimálně logické.
bojars
Profil
Na túto webdesignérsku tému som našiel toto:

http://www.gkh.cz/98M2.htm
thingwath
Profil
habendorf

Občas si říkám, že jsem měl jít spíš na ten gympl než taky na průmku :-)
simka00
Profil
habendorf
jdeš do toho moc složitě...
jinak celkem zajímavé úvahy ;)
Tin
Profil
habendorf: tak já ten gyml taky ještě nemám. Zatím! ;-)
peta
Profil *
Milošek
Pokud chces ramecek kolem MAP, tak muzes pridat dalsi prvek a pouzit CSS.
Pokud chces kruznici, jako odkaz v MAP, tak to tam primo je. Si prostuduj jakpsatweb nebo najdi neco googlem v cesku.
Pokud chces neco kulate, tak mimo Mozillu se to tak snadno neda, pouzivaji se k tomu obrazky. Jedna z metod je take napozivocat vice divu. Ted nedavno tu byla zinka o obrazku v CSS, ale to take zatim vede jen Mozilla a linuxove prohlizece.
Mozna, ale moc nadeji bych tomu nedaval, ze najdes pro IE nejakou funkci ve filter.

Kruznice - habendorf Tin thingwath

Kdyz nevim, zkusim google :)
http://www.google.com/search?q=body+vne+kruznice&start=0&ie=utf-8&oe=u tf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs-CZ:official

Ja myslim, ze tato stranka rika vse
http://www.vysokeskoly.cz/maturitniotazky/otazky/matematika/AGKuzelose cek.htm
peteo
Profil
poloha bodu voči kruhu je definovaná:

ku, ktorej všetky body sú rovnako vzdialené od práve jedného bodu, ktorý nazývame stredom S kružnice k. Kružnica je špeciálny prípad elipsy s výstrednosťou 1, oba stredy S1 a S2 splývajú;

- bod leží na kružnici k (vzdialenosť od S = r);
- bod neleží na kružnici k (vzdialenosť od S <> r):
-bod leží vo vnútri kružnice k (vzdialenosť od S je < r)
-bod leží mimo kružnicu k (vzdialenosť od S > r;

keď si kružnicu predstavíme ako uzavretú kriv

z čoho by malo byť aj v českom jazyku zrejmé, čo je vně.
peta
Profil *
peteo Mno, kdyz bych to seslozitil na 3D prostor, pak by to mohlo byt jeste zajimavejsi, co si prave napsal :) To je totiz definice zakladni skoly a je lepsi uvadet rovnici kruznice, pro kterou to plati.
Protoze podle tve definice v 3D tam patri vsechny body ve valci prochazejici kolmo na kruznici nebo mozna uplne vsechny body.
Tin
Profil
V tý definici ještě chybělo všechny body v rovině...
habendorf
Profil
Promiňte, ale ještě mi to nedá. Celkem správně argumentujete, že kružnice je uzavřená křivka, OK. Co ale třeba parabola? Vezměme si nejjednodušší parabolu, f(x) = x². Parabola zcela jistě není uzavřená křivka. Leží podle vás body [x,y] pro které platí y > x² uvnitř paraboly nebo ne?
Dero
Profil
habendorf: V této souvislosti se tuším operuje s pojmy "nad" a "pod"
habendorf
Profil
Dero: jo, to je asi pravda
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0