Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj, dívám se na výukové video na : https://www.youtube.com/watch?v=Wm6CUkswsNw

mohl by mi prosím jen někdo říct, proč autor vše balí do containeru, např. má header a vnitřek headeru zabalí do containeru. Jaký to má význam, jinde jsem naopak viděl spíše, že vše obalili do containeru a pak teprve byl obsah webu. Jak to tedy je prosím.

Např. čas ve videu html 10:54 a css 26:16.

Děkuji za vysvětlení
blaaablaaa
Profil
robbie:
Containeru pak nastaví 80% šířku. Kdyby tedy dal header do containeru, měl by taky jen 80% šířku a nebyl by tedy podbarvený na celé šířce okna. Nejjednodušší bude, když si to nejdřív sám vyzkoušíš, než se tady hned ptát.
Mlocik97
Profil
blaaablaaa:
tu veľkosť ale může nastaviť priamo headeru.
blaaablaaa
Profil
Mlocik97:
Cílem je mít hlavičku podbarvenou po celé šířce. Musí mít tedy nějaký div s podbarvením a v něm další div s určitou šířkou, ve kterém už bude samotný obsah.
Tomášeek
Profil
robbie:
Pro začátečníka je ten kontejner nejpochopitelnější. Existuje ale i řešení bez něj.
robbie
Profil
blaaablaaa:
ja to zkoušel, ale nechápal jsem, že .containeru dá 80% a stejne je pres celou sirku stranky, to mi nedavalo smysl a asi sem natvrdlej, ale porad to nechapu. Jinak vetsinu veci, nez sem dam nekde zkousim a pokud nemohu najit odpoved na netu, tak to postuju. Dekuji
Tomášeek
Profil
robbie:
Přes celou šířku je header. Container (textové prvky hlavičky) mají šířku jen 80%, nejsou až do krajů. Není na tom nic k nepochopení, Živá ukázka.

Nauč se pracovat s vývojářskými nástroji, uvidíš to tam.
Btw. učit se kódovat/programovat z videa, kde se nedá kód nijak zkopírovat, je na houby. Najdi si spíše nějaký online tutoriál, kde si postup můžeš snadno zkusit, právě např. i s pomoí debug nástrojů.
robbie
Profil
Tomášeek:
Děkuju kamaráde, takhle je to o moc srozumitelnější.
Tomášeek
Profil
robbie:
Ono stačilo si opsat to html/css, co je ve videu a dát tomu nějaké barvy, nebo se podívat do devtools, kde jednotlivé prvky jsou. Tohle není dotaz, který bys musel řešit na diskusním fóru v 10 příspěvcích celý den.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0