Autor Zpráva
robbie
Profil
Zdravím, marně se snažím nastavit-nedaří se mi , aby se mi web v okně prohlížeče nezmenšoval pod 320px, nastavil jsem min-width:320px; pro html element, zkusil jsem to samé i pro body, ale bez úspěchu. Jde to bohužel zmenšit až na 285px :(
Řeknete mi prosím, kde dělám chybu? Děkuji vám moc

kod: Živá ukázka
Tomáš123
Profil
robbie:
Jde to bohužel zmenšit až na 285px
Nejde.

HTML element v tvojej ukážke sa prestane zmenšovať, keď jeho šírka dosiahne 320 pixeolov. Pri menšej šírke sa objaví horizontálny posuvník. Čo viac by si chcel? Aby užívateľ nemohol zmenšiť okno viac ako ty napíšeš?
robbie
Profil
Tomáš123:
Ahoj, nevím jestli jsem to blbě napsal, nechci, aby šlo okno prohlížeče pod těch 320px zmenšit. Prostě, aby se to okno prohlížeče zastavilo na těch 320px a konec, o to mi šlo. Bohužel mi to jde zmenšit v djpw.cz až na 285px. Děkuji

posuvnik jsem zrušil přes: overflow: hidden;
Mlocik97
Profil
robbie:
to čo žiadate nejde urobiť, a už Vám to bolo napísané v inom vlákne
Pomoc s responsivitou webu, mezi urcitymi rozmery

logicky to ani jít nemůže, protože jak by se malo chovať okno ak by užívateľ prešiel zo stranky kde je povolené zmenšenie na 100px na stranku kde je zakázané ísť pod 300px?

stranka si môže robiť "čokoľvek" vo viewporte, ale mimo neho teda i manipulovať s oknom prehliadača logicky nemôže.
Keeehi
Profil
robbie:
Ono trochu se s oknem manipulovat dá, ale jen občas, v hodně specifických případech. Naposledy co jsem to zkoušel tak to bylo před 10+ lety v IE a moc nevěřím že by to dnes šlo. V té době měla každá stránka vlastní okno, taby neexistovaly.
Mlocik97
Profil
Keeehi:
baviť sa dnes o IE10 je hodne vtipné....

tie hodne špecifické prípade, ktoré umožnia trochu manipulovať s oknom sú proste prípady ktoré nevieš zaistiť pokaždé a preto je absolútne nezmyselné je vôbec riešiť, a to že sa stránka rozpadne, nebo pribudne horizontálny scrollbar pod nejakých 300px je už zbytočné riešiť. Samozrejme horizontálny scrollbar je trocha lepšie než rozpadnutie stránky. Dnes ale neznám mobil s "CSS rozlíšením pod 300".

viewportsizes.com (databáza rozlíšení mobilných zariadení v rokoch od ~2005 do 2013)

len na mobiloch z roku ~2010 by to nezobrazil ale to sú mobily čo majú dokopy zastúpenie na trhu tisíciny percenta ( screensiz.es ), dnešné mobily majú CSS rozlíšenie bežne nad 300px. Ak za rok sa natrafí na jedného týpka čo prijde na web s napr. Samsung E3210 tak hovorím že je to docela často. Ešte pár tlačítkových zránikov má 240 a všetko ostatné začína už nad 320px. Nemá zmysel riešiť rozlíšenie pod 320px.
Na počítači si nikto bežne nezmenšuje okno prehliadača pod 320px, taktiež nezmysel riešiť.
To už častejšie je potreba riešiť 4K.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0