Autor Zpráva
Jakub Zítko
Profil
Co jsem se dozvěděl tady na stránce je, že nejlepší volba pro češtinu je iso-8859-2.
V tabulkách je, že podporují většinu české diakritiky.
Jenže mně nejde š a ž (Malý i velký)

V PSPadu > šablona HTML > HTML5
Tomášeek
Profil
Jakub Zítko:
Není nejlepší (nejsme v roce 2005, nebo kdy ta stránka s kódováním vznikala), ale možná. Ideál (např. kvůli snadnému přidání nové mutace, možnosti používat unicode znaky, atd.) je UTF-8.

Pro český web je ale i ISO 8859-2 v pořádku a možné, pokud se ti nezobrazuje diakritika, problém je ve fontu, který tyto znaky neobsahuje. Nahraď jej za jiný, který češtinu podporuje.
Ikki
Profil
A proč nevyužiješ UTF-8?
Tomášeek
Profil
Ikki:
Protože zaprvé se zde dočetl, že ISO, a protože zadruhé to problém neřeší. ISO češtinu umí.
Jakub Zítko
Profil
Tomášeek:
Myslím že ve fontu problém není.
Mám pět stránek a iso 8859-2 mi funguje na 1/5 a to mám stále ten samý font.
Tomášeek
Profil
Jakub Zítko:
Tak máš na některých stránkách špatně nastavené kódování, nebo špatně uložeý soubor (v jiném kódování, než je ISO 8859-2). ISO samozřejmě češtinu umí, na tom se nic nezměnilo.
Trejpa
Profil
Jakub Zítko:
Když je font všude stejný, tak to fontem nebude.

Všechny současně rozšířené prohlížeče (a nejméně patnáct let zpět) umí české znaky zobrazit ze souborů uložených v kódování Windows 1250, ISO 8859-2 i UTF-8. Ale jen z UTF-8 se stal celosvětový standard a výchozí kódování mnoha jazyků, například v HTML 5.

• Napsal jsi do každé stránky značku pro kódování? <meta charset=iso-8859-2>
• Uložil jsi stránku v tomto kódování? PSPad > Menu Kódová stránka > ISO 8859-2
• Nenastavuje kódování něco jiného (HTTP hlavička, XML definice u XML MIME)?
Jestli to stále nefunguje, dej sem odkaz na živou ukázku své stránky s problémem.
Jakub Zítko
Profil
Dík za pomoc.
Už jsem problém vyřešil.
Kajman
Profil
Jakub Zítko:
Jak to dopadlo?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0