Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj, jen se optam,
pokud chci založit databázi např. na Endořra.cz nebo jinde, musím ji zakládat fyzicky v administraci přes myadmin nebo mohu i přímo pomocí php a sql jazyka přímo v kodu ? Je možné obojí?
Víte prosím někdo? Děkuji, nemám teď možnost zkoušet, proto se ptám. Děkuji ještě jednou
RastyAmateur
Profil
robbie:
Databázi, nebo tabulku? Odpověď ale bude stejná pro oba případy...

Můžeš obojí, nesejde na tom. V podstatě je to stejné. I ten phpmyadmin je pouze nějaké webové rozhraní, přes které si něco naklikáš a ono to ty SQL příkazy vytvoří a zavolá. Jen moc nevím, kde by se dalo použít volání přímo z tvého PHP scriptu. Vytvářet dynamicky tabulky přímo v PHP je dle mého názoru nesmysl (respektive špatný návrh databáze) a pokud chceš jen nějakou rychlou verzi toho, aby se ti všechny tabulky jednorázově připravily, vkládej přímo sql soubor přes webové rozhraní phpmyadminu, nepotřebuješ na to extra script.
Ikki
Profil
RastyAmateur:
tak teoreticky je možné vytvořit nějaký systém s instalačkou. V takovém případě se prostřednictvím scriptu nahrává sql soubor, v horším případě rovnou přes script pevně stanovené sql příkazy.
RastyAmateur
Profil
Ikki:
To ano, ale nevidím v tom moc velký smysl, když může daný SQL script nahrát přímo v phpmyadminu, kde mu to i odchytí chyby, má tam náhled atdatd...
Tomášeek
Profil
RastyAmateur:
Tak ona je otázka, co tvoří. Resp. dle úrovně dotazu a tazatele se ptá na nesmysl, ale jinak může být ten požadavek zcela legitimní. Např. jednotlivá CMS mají v rámci instalačního balíčku samozřejmě řešený i import dat do databáze. Instalačce předáš jen přístupy k databázi.
robbie
Profil
RastyAmateur:
Děkuju

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0