Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj,

potřeboval bych prosím radu, aby div#ubout-us jakoby přejižděl s průhledným pozadím přes body, kod následující:
At delam cokoliv, nedari se mi body background napozicovat , aby bylo vidět skrz průhledný Div:( Děkuju za pomoc

@media (max-width:767px){
body{background-image: url(../img/power.jpg) background-position: center center; background-size: 100%; background-attachment: fixed;}

div#about-us{
       opacity:0.9;
       background:gray;
       margin-top: -30px;
       padding-top: 50px;
       min-height:400px;
       padding-bottom: 100px;       
       text-align:justify;
      }
     }
RastyAmateur
Profil
robbie:
A co to tedy dělá, když ne to, co chceš? Bylo by lepší uvést odkaz na živou ukázku...

Zkoušel jsi tomu #about-us nenastavovat pozadí, jestli za tím to body opravdu je? Nebo nemáš mezi body a #about-us třeba ještě jiný element s pozadím, který by to body překrýval?
robbie
Profil
ano, dal jsem pryč u #about-us pryč to background, vidím kousel tapety v body, ale nejsem schopen ji nějak kloudně posunout nebo napozicovat,

jinak to napíšu, na pc a notebooku tapeta v body ok, ale jakmile to otestuji pro tablet nebo smartph. tak vidím jen pidi kousek tapety, jako kdyby se mega roztáhla, není nějaký grif, aby se tapeta zmenšovala i s view portem, řeknu po selsku, zmenším obrazovku zařízení a tím pádem by se zmenšila i tapeta? Neexistuje kod, který by to ošetřil?

Jako v tomhle se vůbec nedá spolehnout na Nástroje pro vývojáře, ukazuje to uplně něco jiné, než se pak ukazuje na tabletu.
RastyAmateur
Profil
robbie:
Stále nevidím ani fotku ani ukázku, takže těžko říci.

Já nejčastěji používám kombinaci background-size: cover; background-position: center center;, můžeš zkusit to, ale nevím, jestli to pomůže. Jestliže máš background-size: 100%, tak jediné, co mě napadá, je, že ten obrázek je velmi dlouhý a úzký, takže se ti zdá, že je jen mega roztáhlý.

Co všechno jsi zkoušel? Zkoušel jsi třeba dát background-size: 100% 100%, aby se to roztáhlo úplně? Máš vůbec (správně) nastavený meta viewport v hlavičce?
robbie
Profil
Děkuji, já raděj některé prvky uplně nakonec předělal, vše co jsi popsal background-size: cover; background-position: center center; jsem tam měl, vystřídal sem možné i nemožné, obrázek měl dostatečnou velikost, kontroloval jsem ve Photoshopu 1900x1200 jestli prohlížeči nestačí, tak už nevím.
Zkoušel jsem i background-size: 100% dát ina 50%, tady to už to už vůbec nebylo ke koukání, takže v zájmu mých nervů jsem to pořešil raději jinak.
Ale děkuji ti moc za pomoc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0