Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

keďže som sa webom naposledy venoval v časoch, keď webmastrov a programátorov strašili trojhlaví draci namiesto GDPR, pozeral som sa, ako sa riešia jednotlivé technikálie tohto fenoménu.

Zaujali ma hotové riešenia (silktide a podobne), ktoré generujú odklikávací box pomocou JS. Samozrejme, použijem hotové riešenie, rád by som sa však čosi naučil a v JS som nikdy nepracoval (iba v PHP).

Mám nasledujúci kód (veľmi zjednodušený): Živá ukázka, ktorý nefunguje podľa môjho očakávania — hoci zavolám funkciu cookies(), nič sa nedeje.

Ak však danú funkciu naviažem na udalosť (napr. onclick), už funguje.

Existuje iné riešenie tohto problému než naviazanie funkcie na onload (to mi takisto funguje)? Vopred ďakujem za odpovede.
Keeehi
Profil
Funkce samozřejmě nemůže fungovat, jelikož chce v době svého volání pracovat s html elementem, který v té chvíli neexistuje.
Řešením (kromě toho onloadu) je přesunout volání funkce cookies až za ten element se kterým chce pracovat.
Osobně bych však volil tu variantu s onload. Přijde mi to jako čistší řešení, jelikož je to nezávisle na poloze umístění toho javascriptu v kódu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0