Autor Zpráva
Dolphino
Profil
Pěkný den,

mám v hlavě takovou venkovní únikovou hru, kterou bych rád podpořil jednoduchou aplikací v mobilu. Cílem aplikace je provádět hráče hrou a příběhem, ale hlavně ho také kontrolovat.
Kdysi jsem programoval v basic, ale to už je hodně za zenitem a od té doby jsem programování nechal profesionálům. Nyní mám chuť si to zase zkusit.
Nechci se pouštět do nějakých těžkých věcí (snad si vystačím se vstupy, podmínkami, jednoduchým zobrazením, jednoduchými počty, odečtem času a podobně). V čem potřebuji poradit je, v jakém jazyce toto udělat. Těch možností je hodně a nevím co by bylo ideální. Přemýšlím to udělat jako webovou aplikaci, ale co bude ideální???

Díky za radu
mckay
Profil
Dolphino:
Přemýšlím to udělat jako webovou aplikaci, ale co bude ideální???
Ideální v pravém slova smyslu nikdy nebude nic, a to, jak blízko se k tomu přiblížíme bude záviset na tom, jak seběvědomě se cítíte ohledně svých programátorských schopností.

Vydat se cestou webové aplikace není špatný nápad, ale je třeba se předem rozhodnout, jestli uživatelé budou hrát přes prohlížeč, nebo zda by to měla být mobilní aplikace (ve které je zabalená webová aplikace). Řekněme, že to nechcete příliš komplikovat a jako teoretický začátečník se naučíte dobře HTML a okrajově JS a PHP.

- Nakódujete si jednoduchou webovou stránku v HTML a CSS - to je to co uživatelé uvidí
- vytvoříte backend v PHP - výhody jsou zdarma až levný hosting, jednoduchá dostupnost, celkem přímočaré nasazování
- a v JavaScriptu (volitelně) dopíšete něco, co bude s backendem komunikovat.

Z pohledu javascriptu pro Vás budou asi primárně zajímavé metody pro práci s DOM a posílání XMLHttpRequestů.

Pokud to budete chtít zabalit do mobilní aplikace, nastudujete si potom cordova framework.

Poznámka k PHP a JS XHR - Teoreticky by nemuselo vůbec potřeba mít backend, pokud nepotřebujete hráče kontrolovat, že postupují tak, jak chcete - tedy žádné PHP. Celá ta logika příběhu a postupu v něm by se dala napsat v JavaScriptu, nebo i téměř bez něho (pomocí formulářů v HTML a využití window.localStorage.* metod pro uložení aktuálního stavu).

Tahle oblast mě poměrně zajímá a pokud byste tomu byl nakloněn, rád se s Vámi spojím přes Discord (jméno IllegalPrime#3843) popřípadě Signal (ale pak musíme někde nevěřejně vyměnit číslo).
Dolphino
Profil
mckay:
Pěkný den,

děkuji za odpověď. Zvažuji, že apku vždy nahraji do mobilu, popřípadě půjčím i mobil, aby nebyla třeba mobilní data. Tím bych mohl vše zjednodušit.
Přemýšlel jsem použít CSC kvůli zobrazení více oblastí (hlavní oblast, oblast hráče (jméno, věk, číslo hry, odpočet času)) a oblast inventáře). no a to vše obohatit JavaScriptem kvůli proměnným a podmínkám. Třeba se ve všem pletu a už od začátku jdu blbě.

Jinak spolupráci se nebráním, ba naopak, ale rád bych se i něco naučil. V basic to bylo fajn a s kolegou jsme udělali řadu her, ale jak jsem psal, to už je dávná minulost.
mckay
Profil
Dolphino:
Třeba se ve všem pletu a už od začátku jdu blbě.
Ne, s tím kontextem, který jste teď uvedl je CSS, JavaScript a HTML plně dostačující a jdete na to správně.

Jinak spolupráci se nebráním, ba naopak, ale rád bych se i něco naučil.
Jasná věc - můžeme si o tom hlavně psát a diskutovat, jak to jde. Bude vyhovovat některý z kontaktů, co jsem uvedl výše? Případně můj email pro další domluvu: dusekdan+djpw [zavináč] gmail.com
Kaya
Profil *
Dolphino:
Díky za info
Dolphino
Profil
Kaya:
Za jaké info???


mckay:
Pěkný den,

napíšu do mailu.

S pozdravem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0