« 1 2
Autor Zpráva
N71
Profil *
Keeehi:
Bavíme se pořád o vývoji PHP? Pokud ano, je nastavení věcí, jako mod_rewrite, autentizace a chybové stránky úplně irelevantní. Respektive se řeší vždycky na úrovni PHP skriptu.

Můj názor je, že při vývoji PHP aplikací, je Apache zbytečný a na obtíž. Je zdlouhavé a komplikované v něm spravovat víc projektů s různými konfiguracemi najednou a u běžných frameworků typu Symfony nebo Laravel se s jeho použitím vůbec nepočítá. Respektive to ani není použitelná cesta, protože třičtvrtě vývojových a debug nástrojů nebude fungovat.
MsTsÁk
Profil
Keeehi:
S VertrigoServ mám ešte nejaké problémy, ale skúsim to ešte.


MsTsÁk:
Stiahol som si VertigoServ, otvorím ho kliknem na start server, okno sa zavrie a nič iné sa neotvorí, ked´ na to kliknem znova napíše hlášku: vertigoserv is already running, ale nič nieje zapnuté, neviete čo s tým?
lionel messi
Profil
MsTsÁk:

http://localhost/ alebo http://127.0.0.1 funguje?

Nechce sa mi veriť, že VertigoServ nemá nejakú nápovedu či dokumentáciu… Ale keď ho spustíš, nemáš niekde vpravo dole na systémovej lište jeho ikonku? Skús na ňu kliknúť pravým tlačidlom, tam by si mal byť schopný dopátrať sa, či PHP, resp. Apache beží a ak nie, spustiť ich.
MsTsÁk
Profil
lionel messi:
Pozriem či nenájem nejaké návody, skúsil som tvoju radu, klikol som pravým tlačidlom a zvolil som VertigoServ a vypísalo to len dalšiu rovnakú hlášku.
lionel messi
Profil
MsTsÁk:

Ak sa ti po kliknutí pravým tlačidlom zobrazí čosi takéto, poriadne si prejdi jednotlivé možnosti. Pod Server, eventuálne Tools by malo byť možné zapnúť/vypnúť server. Mimochodom, v tejto ponuke sa zobrazuje aj dokumentácia.

vertigoserv is already running

Jedna vec je balíček, ktorý v sebe obsahuje všetky služby (HTTP server, PHP, databázu, možno nejaké knižnice, rozhranie na správu databázy, mailserver a podobne), v tvojom prípade sa balíček volá Vertigo (inde trebárs EasyPHP alebo Laragon či XAMPP), druhá vec je samotný HTTP server (v tvojom prípade Apache), ktorý musí nato, aby ti fungovalo PHP, bežať. A nie, to, že beží balíček, nemusí znamenať, že zároveň beží aj server, ten musíš často, práve naopak, fyzicky zapnúť (u mnohých balíčkov si automatické zapínanie servera môžeš nastaviť).

Je to takto jasnejšie?
MsTsÁk
Profil
Dobre, pozrie sa na to a uvídim.
lionel messi
Profil
MsTsÁk:
Dobre, pozrie sa na to a uvídim.

Super, dám ti však ešte jednu radu. Takéto komentáre do diskusie nepíš, lebo o chvíľu tu bude viac príspevkov než v parlamentnej rozprave. Keď budeš mať čas a chuť, tak sa tomu proste venuj a potom rovno napíš, kam si sa posunul, nevadí, že uplynie istý čas.
MsTsÁk
Profil
Zapol som server. Pozrel nejaké návody. Len stále tomu moc nerozumiem. Ked´ mám zapnutý server tak čo ešte treba?
lionel messi
Profil
MsTsÁk:
Ked´ mám zapnutý server tak čo ešte treba?

Počkať, kým ti server upečie palacinky. Neviem, či Vertigo neponúka aj dve plnky – Nutellu a tvaroh.

A teraz vážne. Čomu z tých návodov nerozumieš? Čo si skúšal? Zisti si, ktoré umiestnenie na disku považuje server za identické s http://localhost/, obvykle je to niektorý z priečinkov v adresári, kam sa server nainštaluje. V danom priečinku si vytvor svoj priečinok, povedzme projekt (nie je to nutné, ale bude to prehľadnejšie). V priečinku projekt si vytvor súbor stranka.php, zadaj doň ľubovoľný platný PHP kód - napr. ten prvý z tohto návodu, zadaj do prehliadača http://localhost/projekt/stranka.php a pozri sa na výsledok.
MsTsÁk
Profil
jediné čo sa mi zatiaľ podarilo je toto:
Serg
Profil
Ale ty potřebuješ, aby se ti to otevřelo pod adresou localhost. Když to otevřeš v prohlížeči jako soubor (což jsi právě udělal), tak se PHP nezpracuje, jen se vypíše jeho kód. Běž na tu adresu localhostu a pověz nám, co ti prohlížeč vypíše.
Jestli napíše, že vypršel časový limit, tak neběží server.
Tomášeek
Profil
MsTsÁk:
jediné čo sa mi zatiaľ podarilo je toto:
Po týdnu zkoušení? A ani po týdnu jsi nepochopil, že pracujeme s PHP soubory (zatímco ty otevíráš HTML soubor) a přistupujeme k nim skrze server (localhost) a nikoliv skrze file:// protokol?

Nechci ti křivdit, ale třeba programování není pro tebe. Nechceš zkusit najít jiného koníčka? :-)
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0