Autor Zpráva
Maruska
Profil *
Dobrý den,
mám takový specifický dotaz, nejsem veliký znalec. :-)
Vytvářím si jednoduché blogy a mám základy v tvorbě odkazů,..
Nyní mě oslovila známá, která potřebuje zaktualizovat webové stránky, zda bych jí nepomohla, že člověk, který jí stránky vytvořil, nereaguje a požadované změny jí tam neudělal. Nepustí nás ani do administrace. Napadlo mě tedy, vytvořil nové stránky přes šablony na webnode, ale ona má již na tento rok zaplacený hosting i doménu. Mohu tedy vytvořit stránky na webnode a hosting a doménu nějak převést?
Děkuji moc za odpovědi!
Maruška
Ikki
Profil
Rozhodně ti Webnode nemohu doporučit. Radši ti poskytnu kontakt a předej ho své známe s informací, že obdrží 40% slevu.
Nicméně pokud nemáš přístup k administraci webu (rozuměj webhosting/doména), tak s tím nic nevymyslíš a musíš pracovat tam kde je.
Pokud nemáš přístup k administraci (rozuměj web. systém [CMS/RS]), tak pravděpodobně máš přístup k administraci zmíněné výše a můžeš pracovat s obsahem webu.

Nicméně pokud ti známá opravdu tuto věc do ruk dá a ty ji tam hodíš Webnode, chudák slečna.
N71
Profil *
Každá doména má držitele, který je oprávněn s ní manipulovat. Pokud je to ona známá, není problém doménu přeregistrovat a nasměrovat na jiný hosting i bez součinnosti kohokoliv.

Webnode bych spíš nedoporučil. Konkurence je v případě běžného hostingu přibližně 10× levnější.
Maruska
Profil *
Moc děkuji!!!!!!A můžete mi, prosím, tedy někoho doporučit? Myslela jsem si, že zvládnu udělat webovky dle šablony na webnode sama, ale když to tady čtu... :-) :-) :-)
Nemusí mít webové stránky "na profi" úrovni, ale změnila se tam např. kontaktní osoba, tak potřebujeme jen takový lehký zásah. :-) Za tyto webové stránky zaplatila, ale přístup do administrace žádný nedostala. Podařilo se mi přes facebook člověka, který jí stránky dělal, "vypátrat", a slušně jej kontaktovat, zda by tedy ty důležité změny mohl udělat... Byl milý, přislíbil, že to udělá, ale opak je pravdou. Kontaktovala jsem jej znova a řekl mi, že přístupy ztratil a dnes již nereaguje... No, nevím, co si udělali, jsem jen prostředník, ale moc si takto spolupráci nepředstavuji, ať je to jak je to. Přístupy do hostingu a do domény od ní mám, tam se dostanu. To vše ale bylo na tento rok již zaplaceno. Takže chápu-li to správně, musí se udělat nové webovky a hosting a doména se dají napasovat na tyto nové webovky, aniž by musela tyto položky znovu platit, je to tak? Omlouvám se, asi vypadám jako úplný pitomec. :-) Říkám, lehké znalosti mám, ale opravdu jen lehké a ona mě požádala, zda jí pomohu, protože v tomto je absolutní neznalec. :-) A upřímně opravdu moc děkuji za jakoukoli pomoc, radu!!
Ikki
Profil
Napiš na info@stanektech.cz s kódem DJPW, levné, profi, na míru a se vším poradí a vysvětlí.

Pokud máš doménu a webhosting, tak do data expirace nic dalšího neplatíš. Tedy kromě tvorby webu, a následných prodloužení domény s webhostingem, ale to je jednorázová platba a roční platba, takže nic hrozného.
Keeehi
Profil
Když chceš něco měnit, tak kvůli tomu hned ještě nemusíš měnit hosting. Nicméně pokud po tom opravdu toužíš, tak některé webhostingové firmy mají prohram přechodu od konkurence. Většinou to funguje tak, že když si u nich koupíš webhosting na příští rok, tak to co ti u konkurence ještě zbývá ti dají k tomu zdarma.
Doménu také není třeba přesouvat. A to ani když se rozhodneš změnit hosting. Doména a hosting jsou na sobě nezávisle a klidně mohou být u dvou různých firem.
Za změnu registrátora (přesun domény od jedné firmy k druhé) bys neměla nic platit. Když je doména zaplacená tak se nedá znovu koupit někde jinde. Pokud by se něčo muselo platit, pak je to maximálně něčo co si vymyslí ta firma ke které si to přesuneš. Co jsem to párkrát dělal tak to bylo bez nějakých dodatečných poplatků. Ale umím si představit situaci, že by nový registrátor mohl mít jako podmínku pro přesun, že si u něj doménu prodloužíš na další rok.

Pokud chceš někoho doporučit, máme tu přímo kategorii Práce a zakázky kde si můžeš sama založit inzerát. Když popíšeš co je potřeba udělat a jaká je představa o ceně, určitě se ti někdo ozve. :)
Davex
Profil
Maruska:
Přístupy do hostingu a do domény od ní mám, tam se dostanu.
Pokud máš přístup k webovému prostoru na hostingu, tak tam stačí udělat ty změny a není nutné vytvářet nový web. Možná došlo k nedorozumění s tvůrcem webu, protože je klidně možné, že přístup na hosting už opravdu nemá a web dokonce ani nemusí mít žádnou administraci, kde by změny šly provést.


Možná by bylo dobré si také ujasnit, co bylo vlastně zaplacené, protože se to může skládat z několika samostatných částí, jako
1) vytvoření webu
2) webhosting
3) doména

Webhosting a doménu je zpravidla nutné platit pravidelně, protože jsou vždy předplacené jen na nějakou dobu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0