Autor Zpráva
KARIKO
Profil
Ahoj,
prosím můžete mi poradit s funkcí změny barvy z červené na oranžovou v rámci celého css?
červená barva #ff3e3e
oranžová barva #F38646
Určitě mám chybu v zápise níže.
Moc děkuji.

function obarviNaOranzovo() {
let cervenaBarva = document.query­Selector("sty­le = color: #ff3e3e;");
cervenaBarva.sty­le.color = "#F38646";
}
obarviNaOranzovo();
Anonymouz
Profil
To co tam píšeš ti nejde kvůli tomu, protože takto selektory nefungují :D Je to nesmysl a ne selektor.

Nebudu řešit, proč to nepřebarvuješ jinak a chceš to dělat tímto způsobem. Protože sám nemám rád, když mi lidi odpovídají na něco jiného a vyptávají se, místo aby rovnou odpověděli k tématu.
Zkus tohle, jestli ti to pomůže:

function prebarvi() {
    var elementy = document.querySelectorAll("body *");
    for (var i = 0; i < elementy.length; ++i) {
        if (getComputedStyle(document.querySelectorAll("body *")[i]).color == "rgb(255, 62, 62)") {
            elementy[i].style.color = "#F38646";
        }
    }
}

prebarvi()
KARIKO
Profil
Anonymouz:
Děkuji, nefunguje to, asi to není vhodné řešení pro typ mého problému. Budu ráda za jinou radu, takže se klidně ptej.
Jedná se o drobné prvky v e-shopu, jako zbarvení textu po najetí myši na link, podbarvení slev, barevné linky, množství produktu v košíku atd atd... spousta elementů, které bych musela hledat a přepisovat, tak mě napadlo, zadat to nějak "plošně" JavaScriptem, který jak sis všiml vůbec neovládám :)

Díky, Karina
Anonymouz
Profil
Zkus to vynutit přes !important viz ukázka dole.

Živá ukázka

Pokud by nepomohlo, bylo by lehčí hledat problém a nápravu na konkrétním webu nebo ukázce.
KARIKO
Profil
Anonymouz:
Ani toto nefunguje, web je demo9.cz, pokud bys měl chuť a prostor na to kouknout :) Děkuji
Anonymouz
Profil
Potřebuješ to řešit tím scriptem, nebo jde jen o to, aby se změnila barva a pouze se ti to nechce přepisovat?
Pokud by to byla ta druhá možnost, je rychlejší to pro mě na tři kliknutí změnit v souboru a nebude to taková prasárna. Pokud to potřebuješ vyřešit scriptem, tak se na to podívám.
KARIKO
Profil
Anonymouz:
Na jaké tři kliknutí? Beru tuhle možnost :) Script byl jediné co mne napadlo (když opomenu přepis). Děkuji
Anonymouz
Profil
Ten script funguje a předělá všechny aktuální červené barvy. Akorát v době kdy ho spouštíš tam ta červená není, protože ji máš na hover efektu. V tom případě by jsi musela nastavit naslouchání události onmouseover, které by ten script pokaždé spustilo. Zároveň je to jen color, takže barva textů, pokud to chceš i na background, muselo by se to i rozepsat na tyto vlastnosti. Ten script je prasárna, pokud jde pouze o to přepsat.

Mnohem lehčí je, když si selectneš hexadecimální označení té barvy, dáš si vyhledat všechny výskyty a nahradit novou barvou. Nevím co používáš za editor. Já v SublimeTextu dám jen označím barvu dám alt+F3 a vložím novou barvu. Taky by to šlo přes ctrl+shift+F. V PSPadu je to klávesová zkratka CTRL+H. Záleží co používáš.

Případně to mužu udělat a poslat přes nějaké uložiště, pokud ti to nepůjde.
Předpokládám, že máš přístup na FTP a upravit tam příslušný css soubor, když to v tom Prestashopu zkoušíš přes script.
KARIKO
Profil
Moc děkuji,

zkusím se s tím tedy poprat tím hexadecimálním označením.
K.
Anonymouz
Profil
Ta barva se vyskytuje minimálně ve dvou souborech.

we.tl/t-O9vyk6j4w7

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0