Autor Zpráva
codebreaker
Profil
Dobrý den.

Mám relativně dobré znalosti HTML, CSS, Javascript a PHP.

Je další krok ve web developmentu naučit se Python?

Prosím o radu.

Děkuji.
mckay_
Profil *
Řekl bych, že ne. Ano, existují frameworky, které umožňují vytvářet webové aplikace v Pythonu, ale častěji se asi setkáte s něčím na bázi .netu, node.js a spol.

Na vašem místě bych se dneska asi zaměřil na opravdové mistrovství v JavaScriptu - jak klasického klientského, tak serverového. Je to jazyk, který se stále dost vyvíjí, frameworky vychází jak na běžícím pásu a souvisí s tím mnoho dalších technologií. Nevazat se na konkrétní framework ci knihovnu, ale naučit se a průběžně aktualizovat svou znalost konceptů v jazyce, a jejich aktualizace s novými verzemi.
Radek9
Profil
codebreaker:
Záleží, čemu se chceš věnovat. :-) V Pythonu vzniká hromada webových projektů na bázi Djanga nebo Flasku. Stejně tak vzniká hromada věcí v Node.js a PHP, opět na bázi různých frameworků. To má očividnou (ne)výhodu. Pokud např. v JS děláš něco v Reactu, tak se dost možná na jiný projekt budeš muset naučit Vue nebo Angular. Pak je tu třeba .NET, který zmínil mckay. Programuje se typicky v C# a je tam už jakž takž unifikovaný framework pro tvorbu webů. Podobně to funguje v Javě.

Zkusím tvou otázku přeformulovat. Je dobré znát Python? Jasně. Zvlášť pokud by ses chtěl časem věnovat třeba i machine learningu. Je to ta správná technologie, která se ti bude hodit na nějaký konkrétní projekt? Těžko říct. Je dobré toho umět víc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0