Autor Zpráva
Smilee
Profil *
Dobrý den,
rozumíte někdo tomu jak funguje editace stránky na github?

Editoval jsem stránku (link - http adresa):
github.com/ferda-mravenec/ui/blob/gh-pages/index.md
A nemohu přijít na to, jak tu změnu zveřejnit.

ferda-mravenec.github.io/ui
Druhý problém se týká toho, že se mi tam nezobrazují české znaky. Nechápu jak to funguje na githubu, jestli toto je python nebo co?
Firibix
Reakce na Smilee:
V repozitáři máš 3 indexy – index.html, index.md a index.php. Pokud mají dva soubory stejné jméno, bude mít přednost ten s příponou .html. Sice tedy edituješ index.md, ale na webu se zobrazuje obsah index.html. PHP soubory na GitHub Pages nedávají smysl, GitHub umožňuje hostovat jen statické stránky, žádné serverové skripty tam fungovat nebudou.

Diakritika je rozsypaná proto, že index.html máš v kódování Windows-1250, ale ve zdrojovém kódu chybí <meta charset="windows-1250">, takže se prohlížeč snaží soubor zobrazit v UTF-8 kódování.
Smilee
Profil *
Díky. Já myslel že se spracovává to .md

Firibix:
Stále s tím zápasím ale. Když smažu ten index.php a přejmenuju ten soubor html, abych zjistil co to bude dělat. Jak donutit github aby smazal ten soubor a přejmenoval ten druhý? Mám dát příkazy pull, push?
Všiml jsem si, že Github Desktop zareagoval na smazání souboru takto:

-<?php
-include "index.html";
-?>

druhý soubor jsem přejmenoval na off index.html
Github Desktop ho vidí, ale vidí tam stále i ten index.html...

Já jsem zapomněl, že se po každé úpravě, kterou chci nahrát na github musí napsat summery a commit changes. A pak pull
Firibix
Reakce na Smilee:
Všiml jsem si, že Github Desktop zareagoval na smazání souboru takto
Ano, při smazání celého souboru Git v diffu označí všechny řádky, které v něm původně byly, jako smazané. Po commitu a pushnutí změn na GitHub soubor zmizí i z GitHubu.

druhý soubor jsem přejmenoval na off index.html
Github Desktop ho vidí, ale vidí tam stále i ten index.html
Git ve skutečnosti vidí stav na disku tak, že jsi index.html smazal a vytvořil off index.html. Nemůže detekovat, že jsi soubor přejmenoval (někdy sice ukazuje, že došlo k přejmenování, ale to je jenom takový bonus, když jsou si smazaný a vytvořený soubor dostatečně podobné).

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0