Autor Zpráva
KARIKO
Profil
Ahoj,

prosím o radu s webovou stránkou.
Pokud kliknu na vyskakovací modul - viz obrázek, tak mi neustále napravo vyskakuje padding 15px (jak pro body, tak pro portfolio-modal - na obrázku růžově) a nejsem schopná zjistit kde se stále generuje.
Zkoušela jsem vynutit padding 0 přes ! important, ale nepomohlo to. Když modul zavřu, tak text neesteticky uskočí zprava doleva.
Napadá prosím někoho příčina?

Děkuji. Níže zasílám odkaz na web:
kotalka.github.io/mojeterapie


Keeehi
Profil
Inportant by to asi vyřešil, ale nesmíš ho mít přímo zapsaný v tom tagu, jelikož ti ho javascript přepíše. Takže body můžeš přidat nějakou třídu a v její definici mít pak ten padding important.

Pokud tě zajímá odkud se to bere, tak je to modal.js, řádek 496. Což je teda source file. Reálně je pak zkompilován do bootstrap.bundle.min.js.

A proč to dělá? Snaží se tím kompenzovat šířku scrollbaru.
KARIKO
Profil
Keeehi:
Děkuji, ale právě i class pro body jsem již zkoušela, zadala jesem aktuálně znovu (.padding-none) a opravdu to problém nevyřešilo...
Je nějaká jiná možnost? Děkuji
anonym_
Profil *
KARIKO:
Na základě screenshotu by mělo stačit

.modal-open, .modal-open .modal {padding-right: 0 !important}
KARIKO
Profil
Moc děkuji, padding to vyřešilo, ale stejně mi obrazovka přeskočí zprava doleva, když modul zavřu. Jde to výrazně vidět na navigačním meny. Původně jsem si myslela, že je to způsobeno tím paddingem.
Ještě nějaký tip?
anonym_
Profil *
KARIKO:
Zatím jsi řešil, jak ten padding dostat pryč.

Web jsem nezkoumal (jsem na telefonu), ale je ten poskok způsobený zobrazením/skrytim scrollbaru? Pokud ano, tak to buď neřeš, nebo posuvnik vynuť (overflow).
KARIKO
Profil
Udělám to celé znovu. Myslím, že jsem se odrazila od nevhodné šablony, kterou jsem úplně předělala a teď mě to doběhlo, přitom to nejsou žádné složité věci.
Můžeš prosím ještě kouknout tady? Tady mě taky ucukne ta navigace nahoře zleva doprava, a paddingem to není. Tak nevím čím to může být způsobeno, ale neladí mi to.
Je to po té, co otevřeš v sekci "filozifie a přístup" button "dozvědět se více". Děkuji

kotalka.github.io/Rossifotografka
anonym_
Profil *
KARIKO:
Zůstaň u té šablony předtím, a dolaď ji tak, aby tě poslouchala. Je přeci zbytečné to dělat celé znovu a pak skončit na tomtéž.

Zakázat poskakování můžeš tím, že vynutíš scrollbar na body, pokud je potřeba.

body {overflow: auto !important}

Pak tam poskakuje ještě menu, resp. se přidává pravý padding k #headeru

#header {padding-right: 0 !important}

Ty importanty nejsou nic extra, ideál by byl samozřejmě sáhnout do toho JS a inline styly (padding-right: 15px) vůbec k těm elementům nepřidávat, ale...
KARIKO
Profil
Jé, moc děkuji za skvělé rady, vážně jsem opravdu vděčná. No popravdě nemám z té stránky dobrý pocit. Jsem začátečník, ale obecně nemám ráda, když se něco děje a já nevím proč, a pak čekám až mě to jednou doběhne. A jak se prosímtě přesně vynucuje ten posuvnik overflow (jak si psal zobrazením/skrytim scrollbaru). Omlouvám se, ale vážně toho mám ještě dost před sebou.
anonym_
Profil *
KARIKO:
Však to tam máš s tím scrollbarem napsané. overflow: auto !important na body.

Jinak tím, že si stíhneš nějakou šablonu, budeš v ní dělat nějaké úpravy (tu lepší, tu horší), tak tě vždycky něco doběhne. Podobné problémy jako s touhle šablonou budeš řešit i s jakoukoliv jinou. Dnešní prohlížeče mají oproti době před X lety výhodu, že mají poměrně dobré debugovací nástroje (F12), kde přesně vidíš, co se s daným elementem děje.
KARIKO
Profil
Jo, já to popletla ještě s tím, že mi nejde posouvat po otevření modulu dolů - sjed na konec stránky modulu. Nevíš ještě tip na tohle?

No a s těma šablonama, měla jsem v plánu si postavit nějaké své vlastní, právě znát veškeré pozadí a pak je jen překlápět na různé vhodné témata. Líbí se mi více strukturované a jednoduché weby. Ale vycházím vždy z nějaké šablony... Doporučil bys mi jiný způsob? Děkuji
anonym_
Profil *
KARIKO:
že mi nejde posouvat po otevření modulu dolů - sjed na konec stránky modulu.
Modalu (modální okno, ne modul). Napovím ti, že abys mohla sjet dolů, potřebuješ posuvník. To je vlastnost overflow. Hodnota auto, aby se zobrazil jen tehdy, kdy je třeba (bude-li modal krátký a vejde-li se celý, posuvník zobrazit nechceme). A k čemu ho přidat? To je domácí úkol (napovím, otevři si modal, pravý klik > vybrat element a pak si v DOM struktuře najdi element, který ten posuvík má mít a má ho skrytý (musí tam být někde overflow: hidden, když se nezobrazuje). Toť vše.

A jak se naučit? Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Knihy ti nepomohou, asi nejlepší cesta je ta, kterou volíš. Jen místo debuggingu na diskusním fóru se s tím prát sám. Vývojážské nástroje (F12) budou tvým dobrým kamarádem.
KARIKO
Profil
Dobrá, výzva přijata! Děkuji za cenné rady. A amen za diskusním fórem :)


anonym: Je tam :) Díky za směr...
PhilCampbell
Profil
Díky za dotaz, teď mám odpověď !

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0