Autor Zpráva
Bimbulka
Profil
Jak udělat navbar, aby mě vyhodil na další stránku v HTML prosím?

Vím asi, kam to zapsat, myslím si, že musím udělat mezi třetí řádek u <a href, např.: u Kontaktu mezi <a href="#"><i class="fa fa-fw fa-envelope">
dát místo toho křížku název dalšího HTML souboru, ale zkoušel jsem to a nejde to. :(

Navbar:

<div class="navbar">
<a class="active" href="#"><i class="fa fa-fw fa-home"></i>Domů</a>
<a href="#"><i class="fa fa-fw fa-envelope"></i> Kontakt</a>
<a href="#"><i class="fa fa-fw fa-table"></i> Odkazy</a>
<a href="#"><i class="fa fa-fw fa-search"></i> Hledat</a>
</div>

Živá ukázka:
Živá ukázka
N71
Profil *
Nebylo by lepší věnovat odpoledne přečtením nějakého úvodu do HTML? Myslím, že nemůže být srozumitelnější návod, než je na Jak psát web.
Keeehi
Profil
Bimbulka:
Ano, pokud chceš aby odkaz odkazoval, tak je potřeba mu říct kam. A ano, slouží k tomu atribut href. Pokud ti to nefunguje, tak tam máš třeba překlep v názvu toho dalšího souboru.
Bimbulka
Profil
Dobře, děkuji Keehi


N71:
Ano, souhlasím, že nemůže být srozumitelnější návod, než je Jak psát web. Ale v této souvislosti navbaru jsem to tam nikde nenašel.
anonym_
Profil *
Bimbulka:
Tak ono je třeba hledat "odkaz" a ne navbar, ze?

Nicméně i po základním studiu jpw nebo prvních kapitol jakéhokoliv návodu/knihy bys na to přišel, bude to hned na zacatku.
Bimbulka
Profil
anonym:
Nevím, jak to myslíte, ale jde oto, když kliknu na např.: tlačítko Kontakt, aby mě to vyhodilo na další stránku.
Zhlédl jsem Tutoriál jak spojit 2 stránky, ale nepomohlo. Tak právě nevím.
I když to napíšu takhle:

<a class="active" href="#"><i class="fa fa-fw fa-home"></i>Domů</a>
<a href="tst-web.html"><i class="fa fa-fw fa-envelope"></i> Kontakt</a>
<a href="#"><i class="fa fa-fw fa-table"></i> Odkazy</a>
<a href="#"><i class="fa fa-fw fa-search"></i> Hledat</a>

Tak mi to stejně nejde.
Keeehi
Profil
A soubor tst-web.html je ve stejné složce jako ten soubor ze kterého je ta ukázka kódu?
Bimbulka
Profil
Keeehi:
Soubor tst-web.html je tam, jak ho vidíte a nikde jinde.
Moc nevím, jak myslíte "ve stejné složce", ale zkusil jsem Vám odpovědět.
Keeehi
Profil
Bimbulka:
V počítači máš soubory ve složkách. Ten kód který nám tu dáváš je třeba v souboru index.html (nenapsal jsi jméno ale to je detail). A ty chceš z něj odkázat na jiný soubor, tst-web.html. Tak se ptám, zda jsou oba soubory na tvém počítači ve stejné složce.
Pokud ano, pak bychom potřebovali vědět, jaký způsobem se projevuje, že to nefunguje. Nejlépe asi když nám pošleš screenshot obrazovky po té co klikneš na to tlačítko kontak. Nahrát ho můžeš třeba sem.
anonym_
Profil *
Bimbulka:
Na Základní kurz tvorby stránek je rozcestník, jak začít. Ty zatím nemáš problém s HTML jako takovým, ale vůbec s pochopením toho, jak to celé funguje. Co je soubor, co složka, jaké jsou souvislosti.

V uvedeném rozcestníku je 8 základních odkazů, které jsi si neprošel a bez kterých to nepůjde. Odpověď na tvoji otázku je konkrétně v odkaze "Správa souborů", ale projdi si všechny. Jasně, některé informace jsou možná už neaktuální (např. nevím, jestli se ve Win10 stále dají tvořit soubory skrze pravé myšítko, ale věřím, že vytvořit soubor zvládneš sám).
Bimbulka
Profil
Keeehi:
Obrázky zde:
1drv.ms/u/s!AruPC4PGQdzmwByayRT8x2E5zf7a?e=Bf0lLb
Keeehi
Profil
Bimbulka:
Jak můžeš vidět, rozdíl v obrázku před a po je v adrese. Po kliknutí se v adrese objeví #. Což znamená, že to tlačítko, na které jsi klikl má stále # v atributu href.
1) prověř, že jsi to přepsal na správném místě a že se změna uložila.
2) druhá možnost je, že jsi stránku načtenou v prohlížeči neobnovil po té, co jsi změnu uložil. Což musíš, protože jinak tam máš samozřejmě stále starý kód.
Bimbulka
Profil
Keeehi:
Děkuji, už mi to jde, měl jsem to nahoře 1. a po 2. dole a to už bylo oranžové, takže to tam sedělo. Děkuji moc ještě jednou! :)
Ale ještě se mi nezobrazují ikonky ,které jsou napsané jako toto (např.: "fa fa-fw fa-home"):

<a class="active" href="#"><i class="fa fa-fw fa-home"></i> Domů</a>
<a href="tst-web.html"><i class="fa fa-fw fa-envelope"></i> Kontakt</a>
<a href="#"><i class="fa fa-fw fa-table"></i> Odkazy</a>
<a href="#"><i class="fa fa-fw fa-search"></i> Hledat</a>
Keeehi
Profil
Bimbulka:
Protože máš špatně tu adresu, co ti do kódu má přidávat to FontAwesome CSSko. Chybí ti tam na začátku protokol (https://)
To že se ti něco nenačetlo se dá zjistit velmi jednoduše. Stiskni F12 a to ti otevře okno pro vývojáře. Pak na kartě síť (Network) uvidíš veškeré požadavky, které stránka odeslala. (pokud tam nic nevidíš tak obnov stránku). U toho CSS tam budeš mít něco jiného než stav 200. Tím v budoucnu jednoduše zjistíš, že se ti něco nenačetlo a že tedy bude nejspíše problém v URL adrese.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0