Autor Zpráva
ondra256
Profil
Zdravím,

narazil jsem na problém s prohlížečem safari. Používám display flex s kombinací gap, grid-gap pro zobrazení výpisu produktů v eshopu. Ve všech prohlížečích je to v pořádku, ale v safari (na IPhonu) chybí mezi produkty mezery. Zjistil jsem, že pomůže když změním display flex na dislay grid.

Jenže nevím jestli je bezpečné globálně v celém projektu měnit display flex na display grid. Existuje nějaký zápis aby safari použilo display grid a všechny ostatní prohlížeče si ponechaly původní display flex?

.productWrapper {
    padding-top: 1.3125rem;
    padding-bottom: 2.5rem;
    display: flex;  // tady potrebuju pro safari dát display: grid
    flex-flow: column;
    gap: 1rem;
}


Live example:

jsfiddle.net/bsx2ru5L


Chci vypsat jednotlivé produkty pod sebou a mezi nima vždy mezeru kterou jsme specifikoval přes gap. Na IPhone v safari tam žádná mezera není.
Kcko
Profil
ondra256:
Pokud Ti nejde o IE (i poslední IE 11 už ukončilo podporu) tak se toho neboj.
Btw ne všude se hodí grid stejně tak jako ne všude se hodí flex, záleží na situaci.

caniuse.com/?search=grid
ondra256
Profil
Kcko:

No na to jsem bohužel před chvílí přišel, že ne všude se hodí grid. Bych ideálně potřeboval zprovoznit ten display: flex aby fungoval v safari s mezerou. Ale žádné řešení jsem nenašel.
ondra256
Profil
Vyřešila aktualizace na novější safari
anonym_
Profil *
ondra256:
Tak ty bys měl ten web tvořit hlavne pro ostatní a ne jen pro sebe a svou verzi svého prohlížeče…
Kcko
Profil
ondra256:
Jakou mezeru? gap-x / gap-y?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0