Autor Zpráva
err
Profil *
Ahoj, vybrám webhosting a narazil jsem u jednoho že má toto:
Private Hidden DNS
Private Hidden IP Address

Můžete mi vysvětlit k čemu to slouží?
Keeehi
Profil
Přijde mi to, že si jen marketingově pojmenovali reverse proxy. Ale kdo ví. S těmito pojmy jsem se v této podobě nesetkal.


EDIT:
tak už se mi povedlo to vygooglit, kde jsi to asi vzal. Našel jsem to na foru o webhostinzích kde s tím někdo propaguje (pravděpodobně svůj) business. Jelikož prodávají webhosting (a další služby) v zemích kde místní orgány nerady spolupracují s orgány jiných zemí, platby jsou přes kryptoměny, tak tyto výrazy na fóru bude prostě jen marketingový výraz pro nic, nebo v lepším případě pro tu reverse proxy. Přímo na jejich stránkách jsem o tom nenašel nic.
err
Profil *
Keeehi:
takže to dle toho obrázku chápu tak že např ČR díky tomu proxy nemůže vědět kdo hostuje web? Nebo když přijdu na stránku tak muj poskytovatel nevidí najakou stránku se dívám?


Keeehi:
kde s tím někdo propaguje (pravděpodobně svůj) business.
můžeš mi dát tu adresu?
err
Profil *
Našel jsem dva webhostingy, nevím jaký zvolit....
www.shinjiru.com
nebo
my.phanes.cloud/index.php?rp=/store/shared-hosting-cpanel

Jakej z nich by bylo lepší vybrat když chci anonymitu? (a tady podotýkám že to nemám k nelegálním účelům, je to čistě kvůli svobodě slova)
Firibix
Profil
Žádný český webhosting nevystavuje veřejně údaje o tom, že hosting webu omacka.cz si u něj objednal Tomáš Vomáčka. Svobodu slova v České republice máme. Obě odkázané služby vypadají dost pochybně a osobně v nich nevidím žádný přínos oproti zavedeným hostingovým firmám.
Keeehi
Profil
err:
Doporučoval bych žádný. Ty si tam klidně hostuj legální obsah, tvoji sousedé na stejném stroji to ale dělat nebudou. A když se to někomu líbit nebude a půjde po něm, může to odnést i tvůj web. U všech hostingů píšou že jsou bez DDoS ochrany. Když na někoho jiného zaůtočí, nebudeš dostupný ani ty.
Dále, pokud se na nějaký blacklist dostane IP adresa tvého souseda kvůli něčemu nelegálnímu, bude na tom seznamu vlastně tvoje adresa. Jelikož IP adresu mívají na webhostingu všichni společnou. Toto je problém webhostingu obecně, ale kde je pravděpodobnější že se něco takového stane?
Když chceš na server, kde panují pravidla divokého západu, tak prosím, směle do toho. Jen si prosím uvědom, že to s sebou nese zvýšená rizika. Já v tom nějakou přidanou hodnotu co se týče svobody nevidím ale jestli ty ano a zvládneš se vypořádat s negativy co webhosting tohoto typu přináší, pak je to jen tvé rozhodnutí.
err
Profil *
A když si ten hosting koupím, budu si muset taky kupovat doménu? Nechápu jak to funguje. Četl jsem že když budu mít Ip adresu tak si nemusím kupovat doménu, jinde jsem četl že IP slouží k propojení s domenou tak nevím.
Bubák
Profil
Firibix:
Svobodu slova v České republice máme.
Nemáme, stačí pár konzultací a doporučení, soudu netřeba, a už se blokuje.
Po intenzivních konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení Vlády České republiky blokuje sdružení CZ.NIC vybrané dezinformační weby, které ohrožují naši národní bezpečnost. Tento zcela mimořádný krok je reakcí na vojenský útok armády Ruské federace proti svrchované Ukrajině a dezinformační kampaň, která ho provázela a stále provází.
Keeehi
Profil
err:
Pokud bys měl koupený server tak ti IP adresa stačí. Ne že by to bylo nějak uživatelsky přívětivé, ale fungovat to může.
Na webhostingu doménu ale potrebuješ. Protože na tom jednom serveru máš stránky jak ty, tak i další lidé. A všichni máte stejnou IP adresu. Takže pokud by se do prohlížeče zadala IP toho serveru, on nebude vědět, čí stránky má zobrazit. Takže potřebuješ doménu, protože to je to, podle čeho to server rozlišuje.

Sice teoreticky existuje možnost jak by šly jednotlivé stránky od sebe odlišit i bez domény (použitím portů) v reálu žádný takový webhosting neexistuje.

Bubák:
Nemáme, stačí pár konzultací a doporučení, soudu netřeba, a už se blokuje.
Až na to, že proti blokování ti server v Bulharsku nepomůže. Tohle má "pomoct" když by orgány ČR chtěli od provozovatele webhostingu údaje majiteli stránek. Máme nějaký takový případ v České republice, kde se následně ukázalo, že tyto orgány požadovaly tyto informace v rozporu se zákonem a poskytovatel webhostingu jim vyhověl?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0