Autor Zpráva
error
Profil *
Ahoj, sháním levný vps a v nabídce maji instalaci ubuntu a dalších linux distribucí a poté tam také mají cpanel a plesk. Když tedy vyberu plesk, tak už budu mít vše naisntalované php, mysql a veškerá správa je přes ten panel? Musím umět nastavovat vps? Umím dělat jen webové stránky. O sdíleném hostingu jsem uvažoval, ale chci mít výkon pro sebe :-).... pro kolik cca jednoduchých php webů je jedno jádro? Oni neuvádějí jaké procesory mají...
anonym_
Profil *
error:
Ty procesory si zjisti tam, kde chceš koupit. Jednoduchych webu s par lidmi denně i levný vps obslouží stovky bez problému.
error
Profil *
anonym:
čeho stovky? stovky webů nebo lidí? Mají tam na výběr i webhosting s návštěvností cca 50 000 návštěv za měsíc.
tttttt
Profil *
error:
stovky webů nebo lidí?
Ano.

Mají tam na výběr i webhosting s návštěvností cca 50 000 návštěv za měsíc.
To je v průměru jeden člověk za minutu. Mám web, kam chodí denně tak 10 lidí, boti za den vygenerují 10 000 požadavků.

Pro zjednodušení s jedním procesorem dokážeš v jednu chvíli zpracovávat jeden požadavek. Změř si, za jak dlouho se vygeneruje stránka (10 ms / 100 ms / 1s), z toho kolik požadavků za sekundu dokážeš zpracovat. Koukni, kolik jich vygeneruje jeden návštěvník, a máš číslo, kolik lidí naráz může přijít na web.
Firibix
Profil
Reakce na tttttt:
> Pro zjednodušení s jedním procesorem dokážeš v jednu chvíli zpracovávat jeden požadavek. Změř si, za jak dlouho se vygeneruje stránka (10 ms / 100 ms / 1s), z toho kolik požadavků za sekundu dokážeš zpracovat. Koukni, kolik jich vygeneruje jeden návštěvník, a máš číslo, kolik lidí naráz může přijít na web.

Většina obsahově zaměřených webů stráví nezanedbatelný čas čekáním na načtení dat z databáze. Během čekání je PHP proces nečinný, a operační systém přidělí procesorový čas jinému procesu, tím pádem se může zpracovávat více požadavků najednou. Důležité je spíš nastavení webového serveru, například při použití PHP-FPM každý požadavek zablokuje jeden worker až do jeho vyřízení, proto se musí dobře nastavit velikost poolu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0