Autor Zpráva
error
Profil *
Ahoj, jestli to chápu dobře tak Plesk je OS s redakčním systémem? Neumím nastavovat VPS a tam kde chci kupovat tak nenabízí managed vps. Je plesk vhodný pro mě? Budu používat jen php & mysql / mariaDB. Je to tam všechno naisntalované?
tttttttttt
Profil *
Plesk je placená PHP aplikace, ne OS. Pokud není předinstalovaný, budeš ho muset ručně nastavit. Až to uděláš, budeš umět nastavit PHP a mariaDB aplikaci a nebudeš ho potřebovat. Jinak zjednodušší správu, jestli do té míry, že nemusíš nic vědět, nevím. Proč chceš VPS a ne webhosting?
N71
Profil *
Pravděpodobně má takovou variantu VPS na výběr (s předinstalovaným Plesk panelem).

Nemá smysl spravovat vlastní server když neumím spravovat vlastní server. Hosting je vhodnější.
error
Profil *
tttttttttt:
myslíš že by mi stačil tento kurz? www.udemy.com/course/deploying-a-secure-virtual-private-server-with-ubuntu-2004/?couponCode=LEADERSALE24B


N71:
ano, je tma výběr za příplatek asi 10 euro za plesk. Ale webhosting je omezený, píšou tam 15000 návštěv měsíčně. Já tolik mít nebudu, ale i tak, za tu cenu se mi vyplatí vps. Navíc dobudoucna - kdo ví... chystám herní web
N71
Profil *
error:
píšou tam 15000 návštěv měsíčně
To není ani jedna za minutu. I ten nejlevnější hosting za tři stovky ročně zvládne o tři řády vyšší návštěvnost.
error
Profil *
N71:
za 15 euro tam je 50 000, to už je lepší... ale já chysgtám 3 weby takže bych chtěl raději vps.


N71:
Nemá smysl spravovat vlastní server když neumím spravovat vlastní server. Hosting je vhodnější.
kolik cca návštěv myslíš že ten sdílený hosting zvládne než mě zablokujou za to že jim ubírám zdroje?
anonym_
Profil *
error:
Tak 15k návštěv je jeden trochu čtenější blog. To není na žádnou blokaci.

Některé hostingy v podmínkách herní weby zakazují (zakazovaly, nevím, jaká je situace teď), ale není cesta, ten herní web (pokud se ti povede ho dotáhnout) připravit na webhostingu za pár korun a teprve pak, až bude větší, řešit přesun jinam?
N71
Profil *
anonym:
Některé hostingy v podmínkách herní weby zakazují
Definujme si možná, co je "herní web". Jestli web "o hrách" nebo "kde se přímo hraje nějaká webová hra".

error:
kolik cca návštěv myslíš že ten sdílený hosting zvládne než mě zablokujou za to že jim ubírám zdroje?
Nižší tisíce requestů za minutu bývá tak limit běžných hostingů, pak většinou vyčerpáš přidělené technické zdroje a web začne lagovat. Užší hrdlo, než je web-server, může být PHP. Blbě napsaná aplikace může vyčerpat počet workerů nebo paměti i dřív. I tak, normální web na limity většinou nikdy nenarazí.
anonym_
Profil *
N71:
Dříve zakazovaly některé hostingy herní weby ve smyslu, kde se hry hrají. Ale od té doby technologie poskočila a třeba to je dnes už úplně volné. Web o hrách je typicky obsahový web bez velké zátěže a velkých nároků, tam nevidím vůbec žádný problém.
error
Profil *
anonym:
je to web o hrách, ale já ty weby chystám min. 3, takže těch 50 000 / 3 = 16 666, proto chci vps
anonym_
Profil *
error:
16k návštěv za měsíc budeš mít s trochou štěstí za par let od spuštění. Buď v klidu.

Navíc pokud mas 3 weby, 3 webhositngy, 50k návštěv mas na každém z nich. Nikoliv děleno 3. Ale jestli chceš vps, který te bude spíše trápit, pokud nemáš zkušenosti se správou serveru, směle do toho.

Pak vtirava otázka, proč 3 weby se stejným zaměřením namísto jednoho? No nic.
error
Profil *
anonym:
nejsou to 3 weby se stejným zaměřením. Jsou to odlišné weby. Jeden z nich je zpravodajství (250 lidí měsíčně) - to neni moc,... ach jo :-( a co ten kurz na udemy, myslíš že je dostačující?
anonym_
Profil *
error:
Co je “udemy” netuším. Bohužel.

Odpověď jsi dostal, nálož s ni, jak uznas za vhodne.


Aha, už to vidím. Pokud nemáš se správou serveru zkušenosti, za 10E je pravděpodobně neziskas.
tttttttttt
Profil *
error:
Omezení hostingu na 15 000 návštěv měsíčně je hodně zvláštní. Pokud je návštěva = pageview, pak můžeš narazit, na webu, kam chodí 5 lidí za den mám denně desítky tisíc požadavků od botů.

Nastavit server není zas tak složité, jestli chceš číst návody / dokumentaci nebo koukat na videa je na tobě. Jestli to má 4,5 h, měl bys to pak být schopný dát dohromady. Pokud se ti to v budoucnu může hodit, je to dobrá příležitost se to naučit. Pokud se tím nechceš zabývat, vzal bych webhosting jinde, PHP & MySQL je na výběr spoustu.
Radek9
Profil
error:
Co to je za hosting, prosím tě? Zní to brutálně nevýhodně. Koukal ses na nějaké srovnání webhostingů? Určitě by se našlo něco levnějšího bez těchhle směšných limitů.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0