Autor Zpráva
Sarka
Profil
Ahoj všichni. Potřeovala bych vytvořit vlastní formulář do stránek ve wordpressu (používám Elementor) a ukládat data z něho do databáze (jejich předpřipravené formuláře jsou pro mě nepoužitelné). Je tam element, kde můžu vložit svůj html kod, ale nejsem schopná najít, kde tam můžu vložit php (aby taky ten formulář něco dělal). Zkoušla jsem si tam dát nějakou testovací řádku, ale ani element shortcode ani element html code na php nereaguje.
Existuje vůbec tahle možnost? Nebo by to bylo jednodušší v joomle?
Máte s tím někdo zkušenost? Jestli už tady někdo něco takového řešil, tak mi prosím jen pošlete link na příspěvek. Nenašla jsem nic podobného.
díky moc šárka
Kajman
Profil
Přijde mi nejjednodušší si udělat vlastní wordpress plugin, který zpřístupní nový jednoduchý shortcode, který chtěný formulář zobrazí či zpracuje.

Tedy v administraci si ve stráce vložíte např. jen
[mujformular]

A všechna logika už bude v tom php pluginu. Něco jako
<?php
/*
  Plugin Name: Muj formular
 */

//formularovy shortcode
add_shortcode( 'mujformular', 'mujformular_shortcode' );
function mujformular_shortcode()
{
    //test jestli byl formular odeslany a je v poradku a podle
    //toho ulozeni a vraceni html s hlaskou, nebo vratit html
    //s formularem
    if(isset($_POST["jmeno"])
    {
        // naprogramovat ulozeni do db
        // pokud ma byt podpora pro vice jazyku, tak psat v anglictine a pak pouzit preklady
        return esc_html__('Saved', 'mujformular');
    }
    return '<form method="POST" action=""><input name="jmeno"></form>';
}

?>
Sarka
Profil
Kajman:
aha, to je super! Netušila jsem, že si můžu napsat vlastní plugin. díky moc za tip! Zkusím to v tom rozhraní někde najít a pohrát si s tím.
Ještě jednou díky, mějte krásný den šárka
Kajman
Profil
To v klikacím rozhraní asi nepůjde.

Vlastní vytvořený plugin (svůj pojmenovaný adresář, který obsahuje aspoň ten jeden php soubor) si nahrajte např. pomocí ftp do wp-content/plugins. Pak by měl být k zapnutí v přehledu pluginů v administračním rozhraní.

developer.wordpress.org/plugins

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0