Autor Zpráva
maxmin
Profil *
Mám stránky vytvořené pomoci framů, vím, že to není to pravé, ale mají jednu výhodu - načítá se pouze obsah jednoho framu, což je rychlejší.

Abych nezůstal pozadu, celé stránky dělám pomoci CSS (ani jedna tabulka).
Mám 3 divy, které jsou na soustě stránek úplně stejné. Jak docílím toho, aby se stránky načítaly co nejrychleji a co nejvíce využívaly cache?

Uvažoval jsem o tom, že obsahy těch 3 divů napíšu v pomoci document.write v javascriptu a uložím do externích souborů. Jestli správně uvažuju, tak se načtou do cache a tím se výrazně zrychlí opětovné načítání. Někteří lidé ovšem mají vypnutý javascript a navíc to ingorují některé vyhledávače.

Další možnost je iframe, ale to se mi taky nezdá to pravé.

No a nakonec jsem uvažoval o tom, že stránku udělám v PHP, obsah divů bude uložen v nějakém souboru na serveru a ve stránce PHP bude INCLUDE těch souborů. Funguje to tak, že se ty soubory INCLUDNOU už na serveru a uživatel pak stahuje celou stránku? Nebo se to nějak chachuje a includne až u uživatele?
habendorf
Profil
Includuje se na straně serveru, ten pak odesílá klientovi kompletní zdrojový kód výsledné stránky. Nicméně je to nejlepší řešení ze všech, které jsi zde uvedl.
maxmin
Profil *
Pokud se includuje na straně serveru, jak jsem si mylslel, tak pro mě PHP zatím nemá žádný význam. Pro tvorbu webu totiž používám program webgen, který mi už celý kód vygeneruje, takže ve výslekdu by to bylo to samé, možná ještě pomalejší :-(

Teď už zbývá vybrat mezi javascriptem a iframem.
peta
Profil *
maxmin
- u php je dobre includovat menu nikoli stranky
- a u php vych doporucil program, ktery stranky vygeneruje do HTM i s menu, takze pak pro otevreni se uz nespousti php, viz treba neco jako
http://peter-mlich.wz.cz/x/rs0/pp-rs0.php
Vyhoda toho je, ze nezatezujes server, nezdrzujes posilani.
Nevyhoda, ze mas stranky vicemene duplicitne a zabiraji vice mista. Coz ale pri dnesnich 100M hostinzich je celkem zanedbatelne.
maxmin
Profil *
Právě že já stránky generuju - programem webgen jako HTML stránky. Server se tím pádem nezatěžuje.
A v těch 3 divech o kterých jsem psal mám menu a sloupek. Jsou pokaždé stejné.
Co se týče aktualizace menu nemám problém.
Chtěl bych jen aby se nějak načetl jejich obsah do cache aby se další stránky s menu načítaly už rychleji. Stále existují uživatelé s gprs a analogovými modemy a to je pak každý kB dolů nad zlato.

Taky uvažuju o tom, že by se po načtení aktuální stránky začaly už dopředu stahovat předpokládané další stránky které by mohl návštěvník otevřít, případně aspoň obrázky. Toto by výrazně urychlilo prohlížení obrázků a taky celého webu. Než si uživatel přečte jednu stránku, načte se mu dalši :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0