Autor Zpráva
maja
Profil *
podivejte jse na tenhle obrázek : http://img315.imageshack.us/img315/1695/vypadatohrozne4ab.jpg
delala jsem ho v "Imaging" a neco jsem tam napsala, viditie tu kvalitu ?? nevite jak to udelat aby byli ty obrázky kvalitnejší ?
maja
Profil *
a i když si dám nejaký obrázky do Imaginu, tak jsou nekdy nekvalintý......
Šlaha
Profil
Udělěj to ve PhotoFiltre
DoubleThink
Profil *
Pro grafiku s malým počtem barev se hodí spíš GIF nebo PNG namísto JPEGu. (podrobněji na Fireworks.help: Grafické formáty)
Taky bych doporučil nepoužívat Imaginig - je to spíš grafický manager než editor.
maja
Profil *
a co je PhotoFiltre ?
Šlaha
Profil
http://www.photofiltre.com/
Miloš
Profil
Fotošop (máš-li zbytečných 28000, respektive odlehčený Fotošop elements za 3000 (lze i nelegálně, ale to bych tu neměl doporučovat), nebo Gimp, který je zadarmo a pro webowou grafiku ideální (zvykneš-li si na poněkud nezvyklé prostředí programu, ale to je opravdu jen věc zvyku, já Gimp velice rád).
Tomik
Profil
Miloš
Jj, na nooteboku mám GIMP a jde o zvyk a na webovou grafiku bohatě stačí, ale pokud to člověk myslí s grafikou doopravdy, tak Adobe Photoshop nebo Fireworks (btw ten je pro webovou grafiku taky prima).
simka00
Profil
dá se dělat slušná grafika i ve photofiltre?
peta
Profil *
maja
znas teorii kolem obrazku?
konkretne toto treba ukladat jako GIF a lze ocesat barvy treba na 16.

Kdyby jsi neco vedela o matematice a vedela, ze u JPG kompresni metodu se pouziva DCT metoda, ktera vychazi z Fourrierovi transformace.
A v popisu teto transformace je uvedeno, ze nejhorsi komprese dosahnes pri ostrem prechodu, cili treba syte cerna na site bilou.
U JPGu se da nastavovat, kolik cisel se ma ukladat a s jakou presnosti. Cim mene, cisel, tim vice rozmazanejsi.

Ta sama metoda DCT se uziva pro video mpeg, divX a take pro hudbu mp3, ogg ast.

Krome fourrierovi transformace se pouzivaji jeste tusim 3 dalsi rovnice. Jedna takova je DWT v obrazcich LWF (Lura wave)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0