Autor Zpráva
gully
Profil
Ahoj vsem.

Mam takovy zacatecnicky dotaz.

Stahuji html stranky a nektere jejich odkazy pro stazeni souboru rucne upravuji na relativni cestu.
Napr. v souboru 0001.htm je originalni cesta ke stazeni souboru tato: http://www.neco.cz/soubor.zip
Tuto cestu upravim na: 0001_soubory/soubor.zip

Cesta je platna, ale soubor stahnu v IE pouze pomoci kontextoveho menu "Ulozit cil jako ...".

Proto bych chtel poprosit o radu, jestli je mozne to udelat tak, aby to fungovalo "standardne" - tzn. na kliknuti leveho tlacitka mysi.

Diky za kazdou radu.
Dero
Profil
Na to se nedá říct nic jiného než: "Ukaž."
gully
Profil
Mrknu na to ...
gully
Profil
Na adrese http://zaciname-s-flash-mx-2004.wz.cz/0041.zip je archiv obsahujici soubor "0041.htm" i s prislusnymi dalsimi soubory v adresari "0041_soubory".
Uplne dole (posledni veta na te htm strance) je upraveny odkaz (relativni cesta) na stazeni zdrojaku ke flashi, ktery vede k souboru "0041_soubory\kresleni.zip".

V FF to funguje normalne, ale v IE se to chova tak, jak jsem popisoval vyse.
Dero
Profil
Lituji, IE6 na WXP - vše v pořádku.
gully
Profil
Tak opravdu nevim. Mam taky IE6 a WinXP, ale nefunguje :-(
Tak me napada, jestli to treba nebude nejakym nastavenim IE.

Kazdopadne diky.
Radek Hrabůvka
Profil
Mám čerstvě instalované win XP + SP2, když jsem spustril IE, vyskočila hláška (upraveno):
(v modrém pruhu) Stažení souboru
(v okně) Chcete soubor otevřít nebo uložit:
Název: 1243.zip
Typ komprimovaná složka ... ...
Odesílatel: .... .... ...
(tlačítka) [Otevřít] [Uložit] [Storno]
(Důležité zatržítko) Vždy zobrazit dotaz před otevřením tohoto typu souboru

Takže to lze ovlivnit tímto zatržítkem, později záleží také na nainstalovaném softwarwe. Na rozdíl od FF nebo Opery pochybuji, že v IE půjde nastavení změnit bez editace registrů.
gully
Profil
Muj problem je ale takovy, ze pri stazeni souboru z webu se mi objevi dialog pro ulozeni souboru, ale pri stazeni toho sameho souboru z disku (pres relativni cestu) se nestane vubec nic. Tedy nevyskoci zadna hlaska, ani nazacne stahovani.
Souhlasim s tim, ze pokud je to nastavenim IE, nepujde pravdepodobne o klasicke uzivatelske nastaveni.
PerToon
Profil
Muj problem je ale takovy, ze pri stazeni souboru z webu se mi objevi dialog pro ulozeni souboru, ale pri stazeni toho sameho souboru z disku (pres relativni cestu) se nestane vubec nic. Tedy nevyskoci zadna hlaska, ani nazacne stahovani.
Stahování je děj, při kterém nahráváš data z internetu k sobě na disk. To se děje proto, že všechno abys mohla prohlídnout musíš dostat do počítače. Pokud máš soubor v počítači, tak ho stahovat prostě nejde.
gully
Profil
S tim bohuzel nemuzu souhlasit, protoze jsem to experimentalne zkousel na dvou PC se stejnym IE i OS. Na jednom to funguje, na druhem ne.
Coz dokazuje i prispevek Dera.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0