Autor Zpráva
BORYNA
Profil
Cituji z jak psát web:"...Ale pozor, po každém znovuotevření a uložení se opět provádí komprese, takže se tím obrázek stále znehodnocuje. Je proto dobré mít předlohu uloženou v něčem neztrátovém a po každé úpravě importovat do jpg."
Toto je informace o formátu jpg. Mám tomu rozumět tak, že po každém zobrazení na webu se stránka komprimuje? A když jo, tak po kolika otevřeních se obrázek znehodnotí? Chápu, že to závisí na mnoha okolnostech (pokud tomu tak je). Dík za odpověď.
habendorf
Profil
Mám tomu rozumět tak, že po každém zobrazení na webu se stránka komprimuje? A když jo, tak po kolika otevřeních se obrázek znehodnotí?

Ne. Je to míněno tak, že obrázek se znehodnocuje při jeho editaci, obrázek uložený na serveru (a zobrazovaný na stránce) se nemění.
DoubleThink
Profil *
Ano, jenom doplním, že k největším ztrátám dochází při oříznutí obrázku (musí se přepočítat všechny bloky obrázku)

Pokud jenom editujeme grafiku uvnitř, přepočítají se jenom změněné bloky.http://fireworks.jakpsatweb.cz/index.php?page=formaty
Jake
Profil
BORYNA
habendorf má pravdu. Obrázek, který se zobrazí na netu se jen otevře a ukáže, takže není důvod jej znova ukládat a ztrácet tak jeho kvalitu. Znehodnotí se vždy když jej edituješ- třeba když ho zmenšíš nebo dokreslíš nějaký kousek obrázku. Úrověň zhodnocení (komprimace-zmenšení) se dá nastavit v každém foto, grafickém editoru (nazívá se to třeba "JPEG kvalita" nebo "Úrověň komprimace" a podobně).
izsak
Profil
"...Ale pozor, po každém znovuotevření a uložení se opět provádí komprese, takže se tím obrázek stále znehodnocuje. Je proto dobré mít předlohu uloženou v něčem neztrátovém a po každé úpravě importovat do jpg."
Webový server iba obrázok načíta a pošle užívateľovi, nijako do jeho obsahu nezasahuje...
ondris
Profil *
Väčšina editorov však dokáže uložiť JPEG aj s pôvodnou kompresiou a zachovať tak kvalôitu (dokonca aj pôvodný čas a metainformácie). Stačí nastaviť kompresiu pri ukladaní na 0 (pomocou rozšírených nastavení)
BORYNA
Profil
Díky všem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0