« 1 2 »
Autor Zpráva
wallpapper
Profil
Zdravím!
Jak tak na to koukám, tak mi asi něco uniklo. Na adrese http://www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html se píše o prohlížečích internetu, že jsou zadarmo. Řekl bych, že to není pravda. Tedy určitě ne, co se týče Internet EXPLORERu. Možná, že se mýlím, ale pokud vím, tak jeho zdrojáky otevřené dosud nebyly a nebyl puštěn jako software, který je zadarmo. Co já vím, tak si jej mohou stahovat uživatelé operačních systémů Microsoft a správně by to měli být pouze ti, kteří vlastní legální operační systém od Microsoftu. Navíc nevím o tom, že by internet explorer běžel na linuxových platformách či snad na MACu. Ale možná někdo ví víc a tak budu jen rád, když mne vyvede z omylu.
A pointa?
Prosím vás, lidi, nemystifikujte nás, kteří nejsme tak zcela v obraze nějakými tvrzeními, která nejsou přesná a mohla by nás poškodit. Díky za pochopení. George Wallpapper
PerToon
Profil
Tak když už, tak aspoň zvol jiný téma než Problémy v začátcích...
wallpapper
Profil
No, jo. Rád bych. Ale Já si myslím, že to je téma pro začátek. Sotva jsem se začetl do první stránky, tak hned jsem v nějakých pochybnostech. A ty bych moc rád rozprášil. Určitě to tak budou cítit všichni začínající, kterým to pálí a taky by se rádi dověděli, jak to vlastně je s tím explorerem. Jistota je jistota. O firefoxu a mozille vím jak na tom jsou. Jsem v linuxu a jsem spokojený. Když už jsem do něj přešel, asi jsem měl důvod. I přesto, že jsem vyblil x tisíc za microsoft windowsXP. Jen lituji, že tehdy, když jsem kupoval to XP jsem neměl ty informace o linuxu, které mám teď. To je tak prozatím vše.
Anonymní
Profil *
Ze nebyly otevrene zdrojaky NEznamena, ze by neco nemohlo byt zadarmo. (viz. napriklad Opera)
Mas pravdu, IE je licencovano a pouzivat je muze pouze majitel jakehokoli systemu Windows (teda aspon myslim, ze jakehokoliv).
IE lze pouzivat na platforme linux pod Wine.

A pointa, je to trochu nesikovne, nicmene je to spravne. IE JE zadarmo, ackoliv je podminen vlastnictvim Windowsu.
Anonymní
Profil *
A ted nevim jaka verze, ale Microsoft udelal IE i pro MAC.
Mistr
Profil
Ale Já si myslím, že to je téma pro začátek. Sotva jsem se začetl do první stránky, tak hned jsem v nějakých pochybnostech.
Nic proti, ale nemyslím si, že zrovna tato otázka je při tvorbě webových stránek ta nejpalčivější. Zvláště u začátečníků. Čímž Ti samozřejmě nechci bránit v hloubání o ni.
Chamurappi
Profil
Reaguji na wallpaper:
Kup si někdy brambůrky. Takové ty červenožluté, značky Bohemia. Mívají na sobě tuším velký zelený pruh oznamující, že obsahují 20 % navíc zdarma. A ta šestina z nich opravdu může být zadarmo. Cena díky nim nepovyroste. Háček je v tom, že si musíš koupit celý pytlík, abys ta procenta navíc získal.

Pojem „zdarma“ je i v případě Exploreru zcela na místě. Uživatel neplatí nic navíc za to, že může kromě Windows používat také Internet Explorer.

Navíc nevím o tom, že by internet explorer běžel na linuxových platformách či snad na MACu
Vývoj na unixových platformách i na Macintoshi byl před pár lety ukončen, poslední verze měly číslo verze kolem pětky.
Nejsem si tím jist, ale zdá se mi, že produkty pouze pro svůj systém označuje Microsoft slovem „Windows“. Jakmile ukončil vývoj „Media Playeru“ pro MacOS, přejmenoval celý kolos na „Windows Media Player“. Na obrázcích vývojové verze Exploreru 7 je také již vidět název „Windows Internet Explorer 7“.

Prosím vás, lidi, nemystifikujte nás, kteří nejsme tak zcela v obraze
Nejsi v obraze?
Čím více je člověk v obraze, tím lépe vidí, kolik mystifikací je vykládáno těm, kdo v obraze nejsou. Může ho to trochu štvát, může ho to i fascinovat. Sladká nevědomost.

mohla by nás poškodit
Čím třeba? Poškozuje nás i Bohemia?
mat
Profil
Chamurappi

budu dost OT, ale když jsi vzpomenul ty bramborové lupínky Bohemia, přepadla mě nostalgie - tam, kde se pečou, jsem vyrůstal... ale to sem fakt nepatří, omlouvám se...
jozob
Profil
mat
Ja budem tiež OT, ale dva krát som narazil na vetu "jeden z mých posledních moderátorských počinů", konkrétne to bolo pri uzamykaní témy. Neviem, ako si to mám vysvetliť (???)

Čo sa týka pôvodného príspevku, v podstate už bolo všetko zodpovedané. Ešte môžem potvrdiť, Chamurappiho slová „Windows Internet Explorer 7“ - Microsoft nebude pod Linux v živote nič portovať. Ako už bolo povedané, IE sa dá spustiť pod emulátorom Wine (alebo iným). Myslím, že na testovacie účely to rozhodne stačí. (Sám osobne sa aj takejto možnosti vyhnem, nakoľko produkty od MS som na 100% znenávidel).

Ale vývoj začína byť zaujímavý, mnohé spoločnosti prechádzajú na Linux, ako príklad môžem uviesť DreamWorks alebo Disney (známi výrobcovia animovaných filmov), pričom obe uvedené spoločnosti vyrábajú a renderujú filmy pod Linuxom. A tých spoločností by sa dalo menovať viac. Navyše ak sa potvrdia špekulácie o "Google PC", môže nastať celkom iná situácia. Pre Google je MS značný konkurent, takže do svojich PC určite nebude dávať ich OS. Existujú dohady o tom, že sa pripravuje "Googlovská" distribúcia Linuxu. Myslím, že Google je na poli IT veľký hráč, zatiaľ s dobrým obrazom spoločnosti a to by mohlo v kombinácii s Linuxom ešte zamiešať karty. Potom sa "snáď" dočkáme hromadného portovania aplikácii pod Linux (možno sa pridá aj MS, ktovie). Táto téma úzko súvisí s budovaním monopolu v podobe Google, čo mňa osobne dosť znepokojuje.
error414
Profil
jozob
A ted nevim jaka verze, ale Microsoft udelal IE i pro MAC.
MYslim ze pro mac je prohlizec IE ale nezda se me ze by mel neco spolecneho s M$.

jozob
Ale vývoj začína byť zaujímavý, mnohé spoločnosti prechádzajú na Linux, ako príklad môžem uviesť DreamWorks alebo Disney
Ano ale tyhle spolecnosti maji admina ktery vse nastavi a uzivatele si jen pak uzivaji, kdyz jsem ja chtel instalovat Linux tak jsem ho instaloval 5 dni, kvuli ovladacum od ati. Linux proste nema rd moji grafiku, tiskarnu a modem, nastaveni systemu zabere mnoho casu a ja nemam cas na systemu ktery me ma slouzit nastavovat 10 veci jen aby mi chodil zakladni hardware.

Linux je IMHO je jen na servery a prolidi kteri radi nastavu a konfiguruji, pro me jako normalniho uzivatele jsou na nic, protoze nez je nastavim tak abych napsal par radek PHP tak nad tim sravim nekolik bezesnych noci.
Hugo
Profil
error414

Sorry za OT, ale vždy záleží na konfiguraci. Např. Mandrake nainstaluješ během půl hodiny včetně open office, funkčního apache (i s php, mysql), TeXu atd. A s driverame by taky neměl být problém, záleží samozřejmě na konkrétní grafice, ale zatím se mi nestalo, že by konfigurace zabrala víc jak 30 minut (srovnej s widlema, kde kompletní instalace zabere minimálně noc).
error414
Profil
Hugo
Win nainstaluji za 50 minut (to asi kazdy kdo pouziva widle, ma vtom praxi), Shodou okolnosti jsem pouzil zminene Mandrake myslim 9 ty kolabovaly uz pri bootu. Potom jsem zkusil SUSE9 a 10 a take nic, ty ale byli lepsi a nobootovali aspon do shelu.
Hugo
Profil
error414

Poslední reakce, pak s OT končím.

Za 50 minut nainstaluješ čisté win, ale ještě musíš doinstalovat office, grafické programy atd. Běžné instalačky linuxu mají tyto věci obsažené v sobě a při instalaci si jen vybereš co chceš. Navíc mi dalo dost práce najít např. funkční distribuci (La)TeXu pro widle. Navíc pro widle neznám nástroje typu grep, iconv (a to nemluvím o shellu) atd., které dost zjednodušují práci.

To, že instalace kolabovala při bootování je dost divné, imho bylo poškozené DVD, nebo jsi měl špatně nastavené bootování v biosu.

Nepopírám, že widle jsou pro běžného uživatele dobrý OS, ale vzhledem k tomu, že hodně distribucí Linuxu umí min. to samé, tak nevidím důvod proč zbytečně vyhazovat peníze. Ale to je jen můj osobní názor, který nechci nikomu nutit.
Fred
Profil
Mandrake nainstaluješ během půl hodiny
Tak to mi to tedy přijeď předvést. Včera jsem tu kalvárii absolovoval a jsem jenom nasr... jako vždycky když začnu s linuxem. Po hodinové instalaci, musím uznat bezproblémové (mandriva 2006) mi jaksi nenaběhl grafický režim a protože nejsem linuxák tak jaksi neznám příkazy startx nebo drakconf. To jsem si dohledal na windowsech. Chtěl bych vidět tu veselost normálního uživatel, který by si smazal OS a nic by mu nenaběhlo. Takže až budu mít volný víkend pokusím se stáhnout linuxové ovladače na nvidii, přečtu tutoriál jak je vůbec nainstaluju z příkazové řádky, stáhnu ovladače (11723kb) což je dvacet minut, přehodím dvd, vypálím cd a budu se o to pokoušet. Zatím mi to zabralo 3 hodiny a musím naprosto souhlasit s errorem414 , že půl hodiny jsou kecy. Naštěstí mám dva počítače takže smazání winů na tom druhém mě tolik nevadí. Podobné problémy jsem měl se Suse linuxem na tom druhém počítači, musel jsem to odnést do správkárny, protože jsem nebyl schopen rozchodit internet. Ani ve správkárně to nedokázali bez přidání harware,, tedy druhé karty. Stálo to patnáct set a po půl roce to přestalo chodit a nevím proč. Koupil jsem si druhý disk s naivitou, že ho budu používat jako datový a ejhle on nejde mountnout, takže zase jenom kecy. Ne opravdu mě linux nezaujal a protože nikoho osobně neznám, kdo by se v tom vyznal tak pokud se mi nepodaří rozchodit ty ovladače definitivně se na něj vykašlu.
error414
Profil
Fred
Ono je mozne nainstalovat linux za 30 minut, dokonce se me to povedlo ale to byla bezproblemova instalace. Kdyz se neco ***** tak v prikazove radce tak akorat muzu zadat reboot a pak pri instalaci W$zadat fixmbr nebo jak to je
Fred
Profil
No je to prostě pohoda http://www.google.com/search?hl=cs&q=%22error+inserting+nvidia%22&btnG =Hledat&lr=
peta
Profil *
Fred Klidne ti to prijdu ukazat. Zalezi to samozrejme castecne na CD mechanice a stroji, ale tak do 20-30 minut se tam Mandrake nainstaluje.
Kartu jsem nvidii mel. Ale asi mas nejakou novejsi, mene kompatibilni s tou verzi Mandrtake, co jsi instaloval. Ono, uplna instalacni verze ma asi 7 CD, ja mel 3CD verzi a pro pokus sem zvolil takovou kombinaci, ze se pouzilo 1,5CD a vse bylo do 25 minut. Verte, neverte :) Ale linux je jeste stale dost amatersky.

Nekdo mi doporucoval zkusit Debian, pred rokem, jaka distribuce se doporucuje ted, netusim. Strasne moc mi u linuxu schazi Far, takze mam opet Win.

problemy s ovladaci, mozna pomuze
http://www.linuxsoft.cz/
http://abclinuxu.cz

hm, tak podle tohoto ted leti Mandriva a Kanotix
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1066

Ja osobne mel nejvetsi problemy s telkou jako amater. Jednou mi to rozchodil bracha, ale pri dalsi instalaci se to uz nepovedlo, se to mezitim zapomnelo, postup :)
Fred
Profil
No jsme sakra OT, ale všechny fóra co jsem našel končí tím, že to tazatel vzdává. např. : http://www.linuxcompatible.org/thread31576-1.html
habendorf
Profil
Fred: On ten OT tady zas tak moc nevadí, protože už počáteční téma je tak nějak OT. Vidím to tak nějak podobně, taky se budu držet svého windowsího kopyta. Potřebuju systém (byť nedokonalý), který mi bude sloužit, a ne systém, který budu každý týden přeinstalovávat a donekonečna ladit, jak dělají někteří nadšenci. Je to prostě rozdíl mezi prostředkem a cílem - někdo je taky jen řidič a auto mu slouží k ježdění, někdo jiný je tuner a auto je pro něj něco víc.
No ale na druhou stranu, mě radši nebrat vážně, já jsem asi trochu dinosaurus - BTW browsim zásadně v IE :o)

Jo, abych taky něco řekl k tématu, tak jen krátce - podle mě je IE zdarma.
wallpapper
Profil
Zdarec!
Jak tak na to hledím, tak jste všici utekli od původního tématu k problému LINUX kontra Windows!
Bejt váma, tak tuhle otázku neřeším a už vůbec ne tady. Každý použije operační systém, který mu nejvíce vyhovuje. Jelikož je komerční i nekomerční software, který nemá stejně kvalitní provedení pod oběma operačními systémy, používám oba dva. To jest LINUX i Windows. Spustím VMWare najedu Windows a tady spouštím to, co jsem pro LINUX nikde nenašel. Jede to a skvěle. Jen to chce větší RAM.
Lukáš M
Profil
drahý wallpappere :
také jste od tématu někam utekl, ale snad už se vaše pochybnosti rozplynuly. máte opravdu zvláštní (neříkám, že špatný!) přístup ke studiu. řešit tohle by mě opravdu nenapadlo, ale dobrá. chtěl bych vás uklidnit, že serveru jakpsatweb a panu janovkskému věřit můžete. nestavím jej na piedestal, ale pro začátečníky je jpw vhodný a čtivě napsaný materiál - mj. proto, že neřeší do detailu některé (s odpouštěním) kraviny. vím, o čem mluvím, sám jsem se jím hodně naučil. :)

OT: mat vy jste vyrůstal v pekárně? 8)
jozob
Profil
error414
"jozob
A ted nevim jaka verze, ale Microsoft udelal IE i pro MAC.
MYslim ze pro mac je prohlizec IE ale nezda se me ze by mel neco spolecneho s M$. "

- Ja som nič také nepísal :-), asi si sa zmýlil

" ... tak jsem ho instaloval 5 dni, kvuli ovladacum od ati. Linux proste nema rd moji grafiku, tiskarnu a modem, nastaveni systemu zabere mnoho casu ..."
- Toto nie je chyba operačného sytému, ale chyba výrobcu hardware.
- Ja som inštaloval systém asi dva týždne. Ale dĺžku inštalácie spôsobila kompilácia zdrojových kódov, nakoľko som inštaloval Linux sťahovaním a kompilovaním zdrojákov (Gentoo), napríklad KDE sa kompilovalo polovicu dňa. Ale prinieslo to mnoho výhod - sytém mám skompilovaný presne pre môj procesor, optimalizácia je naozaj takmer stopercentná, nakoľko pred inštaláciou som nastavil kompilátor presne na môj procesor. Pri inštalácii už skompilovaného systému sa výhoda optimalizácie pre daný procesor stráca, nakoľko systém musí byť skompilovaný v kompatibilnej podobe, často sa nevyužijú výhody lepšieho procesora. Inštalácia zo zdrojových kódov je možno pre niekoho nezaujímavá, bezpredmetná a náročná, no uprednostním systém, ktorý má možnosť podobnej inštalácie. Windows z dôvodu uzavretého vývoja podobnú možnosť nemá.

Hugo & error414
Reakcia na dohady o dĺžke inštalácie:
Windows (+ základné aplikácie) sa nedá nainštalovať skôr ako za 2 hodiny. "Klikacie" inštalácie Linuxu obyčajne vyžadujú menej času ako pri Windows, a navyše pri inštalácii systému sa automaticky nainštaluje oproti Windows nespočetné množstvo aplikácii. A najkratšiu inštaláciu som zažil pri distribúcii Knoppix Linux. Je to LIVE (boot) systém na CD, po nabootovaní CD sa spustí systém, po zadaní príkazu "knoppix-hdinstall" sa spustil inštalátor, ktorý vyžiadal asi 3 nastavenia a inštalácia neprekročila 15 minút. Po reštarte bol systém 100% funkčný a obsahoval vyše 2GB aplikácii.
Som zvedavý, ako dlho bude trvať inštalácia Windows Vista.

Fred
- Tvoje problémy s hardware sú sposobené ignoráciou výrobcov hardware, nie sstémom. Ani sa im nedivím, kedže Linuxu sa práve pre tieto problémy nedarí rozšíriť. A sme v začarovanom kruhu. Tento problém môžu vyriešiť len výrobcovia hardware. Ale oni si to možno ani neuvedomujú.

peta
"Ale linux je jeste stale dost amatersky."
- S týmto tvrdením absolútne nesúhlasím. Asi usudzuješ porovnávaním s Windows, ale veľmi sa mýliš. Systém nie sú len pekné okienka a klikacie dialógy. Keby si videl "pod pokličku" (asi tak se to u Vás říká :-) ), určite by si mal iný názor. Jadro Windows je oproti jadru Linuxu veľmi nedokonalé. A nielen jadro. A o tom svedčia aj zistenia po úniku zdrojových kódov Windows pred asi rokom. Linux je veľmi profesionálna programátorská práca, svedčí o tom aj stabilita, bezchybnosť a bezpečnosť. Bill by hneď zamestnal celú komunitu Linuxu, keby mohol :-)

"... jaka distribuce se doporucuje ted, netusim ..."
- Záleží od konkrétnych požiadaviek. Môžeme to rozdeliť:
Začiatočníci, ktorí chcú "ohmatať" Linux:
Väčšina tzv. LIVE distribúcií spustitelných s CD, bez nutnosti inštalácie. Osobne preferujem Knoppix.
Začiatočníci, ktorí chcú naplno vyskúšať Linux:
Mandriva, SuSE, Fedora Core, ... a mnoho ďaľších distribúcií s možnosťou "klikacej" inštalácie.
Pokročilí a profíci, ktorí už majú skúsenosti s Linuxom:
Gentoo, Debian, Skackware, ... atď.

habendorf
" ... který mi bude sloužit, a ne systém, který budu každý týden přeinstalovávat a donekonečna ladit ... "
- Práve pre tento dôvod som sa zbavil Windows. Linux som raz nainštaloval a od vtedy s ním nemám problém.


Viem, že od pôvodnej témy sme odbehli a ako hovorí wallpapper, prešli sme k téme Windows kontra Linux. Ale to ešte stále nie je ani zďaleka flame, aký je možné zažiť na zahraničných serveroch, či dokonca na Zive :-) No dúfam, že mi moderátori môj príspevok nezmažu, ale ja tvrdo bojujem za presadenie Linuxu :-)
Anonymní
Profil *
jozob:
to je ale problemu kvuli nevyplneni jmena, ze. asi tam neco budu psat.

error414:
Internet Explorer verze 5 pro mac je oficialni program microsoftu. opravdu je lepsi nez se dohadovat je napsat do nejmenovaneho vyhledavace 'ie for mac' a hle prvni odkaz: http://www.microsoft.com/mac/products/internetexplorer/internetexplore r.aspx?pid=internetexplorer

a prosim aby se debata win vs. lin odehravala nekde jinde. jako kdyby nebylo kde :)
error414
Profil
Anonymní
Jinde si zacnou nadavat, jsem prijemne prekvapen ue zde se drzi diskuze na urovni bez urazek. To se malo kdy vidi.
Svedci to o zdejsi komunite.

jozob
Ano znam vyhody linuxu, a sohlasim stebou ze vyroci hardware drzi linux jako rukojmi. Ja bohuzel mam sestavu se ketrou si linux neporadi bez znalosti admina ktere nemam, rad bych ho pouzival, nebo alespon vyzkousel ale prekazky ktere me klade pod nohy jsou vzhledem k memu casu neprekonatelne.

Neni to jen vyrobce hardware ale jsou to i vyrobci her, vam se hry zdaji jako zbytecnost ale pro nekoho je to dulezite hledisko. Takovych lidi je hodne a prave BFU rozhoduji co se bude v IT pouzivat za system.

Windows (+ základné aplikácie) sa nedá nainštalovať skôr ako za 2 hodiny.
To neni pravda, na mem kompu trva instalace 45 minut win XP prof.....
Jak jsem jiz uvedl mam to v podobnem baliku jako ma linux takze uz je to jen o prenosove rychlosti DVDromky

BTW: mimochodem live knopixe jsem take zkousel a take nenabootova.

Ja proste potrebuju nekoho kdo me to nainstaluje s widlema a nastavi me vsechno
jozob
Profil
Anonymní
"to je ale problemu kvuli nevyplneni jmena, ze. asi tam neco budu psat."
Neviem o akých problémoch hovoríš. Rád by som si to s Tebou prebral buď cez mail, alebo ICQ. Je to lepšie, ako nechávať si podobné, ničnehovoriace odkazy.
jozob
Profil
error414
Vo všetkom súhlasím. A veta "Takovych lidi je hodne a prave BFU rozhoduji co se bude v IT pouzivat za system" je svätá pravda.

">>Windows (+ základné aplikácie) sa nedá nainštalovať skôr ako za 2 hodiny.
To neni pravda, na mem kompu trva instalace 45 minut win XP prof.....

- Môže byť. Ale ja som vychádzal z osobnej skúsenosti, ja som veľmi veľa krát inštaloval Windows a pod 2 hodiny to nebolo (aj s aplikáciami). Do času inštalácie som počítal: Windows XP + OpenOffice.org + Dreamweaver + NOD32 + Sygate Personall Firewall + FF + Opera + Total Commander + ACD See + WinAmp + Mnoho ďaľších malých aplikácii + Optimalizácia systému a programov + Konfigurácia siete a internetu. Toto všetko zvládne Linuxová inštalácia v jednom, poprípade viacerých (dvoch, troch) krokoch.

Ale celkovo s Tebou súhlasím, na Linux sa neprechádza ľahko.
wallpapper
Profil
Pro "jozob":
Ahoj! Pokud bys rád používal Linux, mohu ti doporučit časopis "Linux+". Ne, že bych mu chtěl dělat reklamu, ale bohužel (nebo možná bohudík) musím, jelikož v tom časopise vycházejí ty nejnovější (samozřejmě, že s trochu menším zpožděním narozdíl od ftp: serverů) verze Linuxových distribucí na dvou DVD a tak máš možnost každý měsíc minimálně dvě verze linuxu a jednu live vyzkoušet na svém neodhalitelném hardware. Jsem si jist, že Mandriva 2006 nebo OpenSUSe 10.0 jež vyšly teď v poslední době by ti zajisté vytrhly jak se říká trn z paty a tudíž i řádně zjistily cože to máš za záhadný hardware. Obzvláště musím pochválit OpenSuse, jelikož vypadá již mnohem profesionálněji, než samotné windowsxp a to co on všechno umí, jsem ani nedokázal plně využít. Navíc po zkušenostech a radách jistého odborníka, se v něm dá velice snadno i připojovat k internetu téměř čímkoli (kéž by drátem na smetáku).
wallpapper
Profil
abych nezapoměl. Ještě pro ty, kteří zarputile fandí Windows - Windows je vynikající operační systém. Avšak má své nedostatky. Jedním z nich je, že po jeho instalaci má v sobě tento pouze mailového klienta, wordpad a pár nějakých drobností. To vše za cca 45 minut dle použitého HW. Jinak je jednoduchý, snadno ovladatelný. Řekl bych, že je zrovna tak dobrý jako jsou naše škodovky (i ty nejnovější). Má však vadu, že v operačním systému a jádru sami nic neopravíme jednoduše a bez dalších nástrojů a programů.
Linux naproti tomu je také vynikajícím operačním systémem. Prošel obrovským množstvím zdokonalování a úprav a vylepšuje se každým dnem stále více a více a větším tempem, protože linuxářů přibývá! A ne zrovna málo! Kdo jednou zkusil, nechce již nikdy jinak. V linuxu může každý (KAŽDÝ) upravit úplně všechno. A protože toho je strašně moc a může to dělat nejen v grafickém rozhraní, kterých je hned několik, tak také v konzoli (příkazové řádce) neboli prostě jen textovými příkazy a skripty (borci a guru, ale někdy také jen vytrvalci). A proto, že po základní instalaci, kterou může každý uživatel modifikovat a nechat si nainstalovat všechno možné, co linux má, tak mi to připadá jako bych se vozil v Rolls Royce.
No a tady je ten hlavní důvod, proč vlastně nemá smysl srovnávat windows od microsoftu s linuxem (máme to přímo pod nosem). Je to prostě proto, že každý si musí zvolit svou cestu. Když se chci vozit v luxusním voze a umět využít všech jeho skvělých možností, musím být mnohem více na výši (ne být chytřejší nebo podobně, ale věnovat tomu jistý čas abych vše poznal) a dát tomu co ode mne požaduje. Pak mohu očekávat nádhernou jízdu bez kodrcání. Pokud však chci rychle vše mít po ruce a nemám příliš mnoho času věnovat se zjišťování co jak funguje, tak je windows skvělou volbou i když občas dojde k nějakým škobrtancům (záhryz systému, viry apod.).
Chamurappi
Profil
Reaguji na wallpapera:
Pěkně jsi nám utekl od tématu.

Kdo jednou zkusil, nechce již nikdy jinak
Neplatí obecně. Přestože jsem s během toho systému neměl žádné problémy, nijak mě neuchvátil.

V linuxu může každý (KAŽDÝ) upravit úplně všechno.
Není „může“ jako „může“. Čím složitější je problém, tím vyšší znalosti jsou zpravidla vyžadovány od toho, kdo ho řeší. V Linuxu může každý zkusit upravit úplně všechno, ale málokdo na to má chuť a vědomosti a čas. Výhody této svobody nejsou pro obyčejného uživatele (jehož úmyslem je systém užívat, ne spoluutvářet) příliš přínosné.
Já, ač jsem vývojář, se stále považuji i za uživatele. I ve Windows si může znalejší uživatel udělat pohodlí, ví-li jak. Tečka.

Pojďme se raději bavit o něčem, co souvisí s webdesignem. Budeš-li s podobným elánem uvažovat nad každou Yuhůovou stránkou, brzy zde prodiskutujeme naprosto všechno vyjma tvorby webů.
jozob
Profil
wallpapper
> "Pokud bys rád používal Linux, mohu ti doporučit časopis Linux+"
- Ja nezháňam žiaden Linux. Ja ho používam už dlhšiu dobu a Windowsov som sa už zbavil. Mám svoje krásne Gentoo, ktoré by som za nič na svete nevymenil.
> " ... jelikož v tom časopise vycházejí ty nejnovější ... "
- Stačí mi do konzoly zadať príkaz emerge (spolu s ďalšími parametrami). Navyše ja mám v crone nastavené spúšťanie tohto emerge tak, aby mi raz za deň skontroloval updaty a ak je niečo nové, pošle mi automaticky mail, že sú nové updaty.

> " ... Když se chci vozit v luxusním voze a umět využít všech jeho skvělých možností, musím být mnohem více na výši ... "
- S týmito a aj mnohými ďaľšími tvrdeniami celkom nesúhlasím.

Chamurappi
> "Přestože jsem s během toho systému neměl žádné problémy, nijak mě neuchvátil."
- Asi by to chcelo ponechať si ho aspoň mesiac. Nehovorím, že si v ňom tolko nepracoval. Ak áno, potom je všetko v poriadku a Tvoja veta platí.

> "Pěkně jsi nám utekl od tématu."
- JJ. A za to môžem čiastočne ja :-)

> "Pojďme se raději bavit o něčem, co souvisí s webdesignem."
- Áno, poďme. Táto diskusia už nikam nevedie. Flamov Win vs. Lin je na svete kopec, a sú oveľa lepšie, na zahraničných serveroch sa dajú nájsť aj niekoľko tisíc príspevkové flamewary.

ENTER.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0