Autor Zpráva
kachnak
Profil *
prosim vas mam taky problem ze chcel by som spravit, aby sa po kliknuti na odkaz zobrazili 2 nove okna nielen jedno. nieco v style
<a href="<a href="fotka.jpg" target="new"><a href="fotka2.jpg" target="new">">text odkazu</a>
prosim vas ak by ste vedeli pomoct bol by som velmi vdacny prosim napiste na kachnak@azet.sk
dakujem
VaclavMacurek
Profil
Tak tohle asi nejde. A k čemu je to dobrý?
Navíc tohle není stylem - Máš blbý "target" - má být "_blank".
jozob
Profil
> "<a href="<a href="fotka.jpg" target="new"><a href="fotka2.jpg" target="new">">text odkazu</a>"
- To nebude fungovať.

Riešenie:
<a href="fotka.jpg" target="_blank" onclick="open('fotka2.jpg','nazov okna','atributy')">text odkazu</a>

pozn.: nazov okna nesúvisí s titulkom okna, je to len unikátny ukazateľ na okno. Atributy - je tu možné meniť rôzne nastavenia otváraného okna, napr. zap./vyp. toolbar, statusbar, určiť rozmery atď. V tomto prípade budú atribúty asi nepoužiteľné, nakoľko by sa obidve okna nezhodovali, takže stačí zadať len prvé dva parametre.
jozob
Profil
VaclavMacurek
> "Tak tohle asi nejde."
Ako vidíš - pôjde to.

> "Navíc tohle není stylem - Máš blbý "target" - má být "_blank"."
Ten target nie je blbý, malo by sa to aj tak otvoriť do nového okna, navyše sa novému oknu priradí unikátny názov - "new". Aj keď autor asi chcel "_blank", no myslel si, že sa zadáva "new". Ale určite to nie je "blbý" target.

> "A k čemu je to dobrý?"
Ja som tiež rozmýšľal, ale asi na nič. Ano, otvoria sa dve okna. Ale na čo to bude užívateľovi? Len bude nadávať, že sa mu otvárajú okna a navyše druhé okno z môjho riešenia môže byť označené ako pop-up a blocker ho môže zablokovať. Čiže využiť sa to dá určite, ale treba zvážiť, či je to skutočne potrebné.
kachnak
Profil *
chcem to vyuzit tak ze mam stranku www.bmxer.xf.cz noo a tam mam horne menu a podtym mam dva ramy a ked kliknem na tlacitko v hornom menu chcem aby sa do prveho ramu zobrazilo menu a do druheho ramu zobrazila ponuka na jedno kliknutie vdaka za radu idem to skusit s tym onclick open :-)
jozob
Profil
Nenapadlo nás využitie, pretože na framy už väčšina webdesignerov zabudla.
kachnak
Profil *
noo ja by som robil aj v tabulkach :-) lenze som nevedel spravit ako do okienka tabulky nalinkovat stranku namiesto textu alebo obrazku... a este by som sa ta chcel spytat ze k tomu rieseniu co si mal ze je superne ale ze ci by som tam nemohol zabudovat viacej tych onclick="open('fotka2.jpg','nazov okna','atributy')" onclick="open('fotka2.jpg','nazov okna','atributy' onclick="open('fotka2.jpg','nazov okna','atributy' lebo nejak mi to neslo ked som ich napisal viac krat ze by xsom chcel otvorit 3 okna
jozob
Profil
kachnak
> " ... ci by som tam nemohol zabudovat viacej tych onclick ... "
To sú základy HTML :-) Do HTML tagu by si nemal dať viac ako jeden atribút. To, o čo sa snažíš pôjde takto:
onclick="open('fotka1.jpg','nazov okna 1','atributy'); open('fotka2.jpg','nazov okna 2','atributy');atd..."
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0