Autor Zpráva
Kitikara
Profil *
Záčím si dělat stránku na Swebu a nevím co s tím jejich editorem. Můžu to dělat prostě jak jsem zvyklá v PSPadu? Je tam zřejmě rozdíl v kódování.
Hanz
Profil
Kitikara
Proč bys nemohla?
Hanz
Profil
Kitikara
HTML je vždy HTML ať ten kód napíšeš v jakémkoliv programu.
Leo
Profil
I kdyz casto to tak nevypada :-) Leo
llook
Profil
Rozdíl v kódování znaků tam být může. Ten editor jsem neviděl, ale předpokládám, že to bude normální stránka s formulářem s textareou. Takže kódování odesílané prohlížečem při ukládání bude stejné jako ta stránka.
Nejlepší ale asi bude dělat to v PSPadu a na server to pak nahrávat třeba přes FTP.
lukysy
Profil
llook Jenže v základní verzi Sweb FTP nenabízí a uploadovat to přes web rozhraní je zdlouhabé, tak se možná i vyplatí, to dělat přémo tam...
Kráťa
Profil
To je přeci jedno, v jakém editoru si napíšeš slovo "ahoj", jestli v PSPasdu, i na swebu. Problém je, jak píše lukysy s tím uploadem bez FTP. Pokud to je pár souborů, tak se to dá, ale třeba 20, to je na bednu.
lukysy
Profil
Kráťa Horší je takovým způsobem uploadovat 60 fotek do rodinného alba na rodina.cz... :o)
Kráťa
Profil
Jj znám, spravuji stránky lidičkám kuličkám a dávám jim na web třeba 30 fotek, přičemž v albu je každá 3 soubory, takže 90 souborů. Mají to na mujwebu a tam není podpora FTP, vše se musí přes webové rozhraní. No a když každý měsíc jedou někam na výlet a chtějí mít fotky na webu...
poty
Profil *
Mám obrovský problém :) s publikováním na Swebu - mám stránky vytvořené v GoldenHTML editoru a nefunguje mi čeština, v Goldenu je přednastavená windows-1250, SWeb po mně chce UTF-8 a já netuším, jestli existuje nějaký konvertor a co s tím. Díky za odpovědi.
Leo
Profil
Jako "konvertor" se da pouzit treba PSPad (http://www.pspad.com), otevrete stranku, nahradite meta tag s kodovanim, zmenite kodovani a ulozite. Leo
Kráťa
Profil
poty když máš soubor vytvořený v GoldenHTML editoru, tak proč se v něm "hrabat" nějakým sweb editorem? Přeci si ho v tom Goldenu hezky uděláš a jen nahraješ na web, aniž bys ho tam v tom jejich editoru potřeboval otevírat.
A to kódování swebu přeci nemá s prohlížeči nic společného. (Nebo je to zase všechno jinak?)
poty
Profil *
kráťa
Publikuju první web a taky mi to přišlo zvláštní, proč se mi při nahrávání automaticky otevírá sweb editor, ale z Goldenu mi to nefunguje, pokud ho používáš, předem díky za vysvětlení postupu, jak to na sweb uložit, abych měla i češtinu a ne znaky, mám to i s CSS, jestli, to tam nedělá problém? :)) Díky
Kráťa
Profil
Já to z hlavy nevím. Prostě máš nějaký vytvořený soubor v Goldenu, ten máš na svém vlastním disku. Vlezeš na sweb, přihlásíš se, vlezeš do správce souborů, tam je okénko pro nahrání souboru na sweb, vedle něj je tlačítko procházet, to zmáčkneš, proklikáš se k tomu souboru, co máš na disku a zmáčkneš nahrát, či jak to je. Do editoru vůbec lézt nemusíš.
Uf delší větu jsem snad ješgtě nespáchal. :-)
poty
Profil *
kráťa
Díky, dneska se mi konečně podařilo to dát na web - původně jsem si myslela, že stačí přejmenovat kódování češtiny v headu a bude to stačit a pak jsem to zapomněla vrátit na původní hodnoty - proto mi to nešlo :)) Ty lidi, co jsou netrpělivý by měli odstřelovat :))
Kráťa
Profil
To by nás museli postupně odstřelit všechny :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0