Autor Zpráva
pohrebak
Profil
Mám problém jak uložit textový dokument, aniž by se mi za název.html nezobrazovala přípona txt? díky moc
jozob
Profil
Predpokladám, že používaš Notepad.

Musíš pri ukladaní zvoliť pod názvom aj typ súboru, implicitne je "Textové súbory - *.txt", zmeň to na "Všetky súbory - *.*".
PerToon
Profil
Když ukládáš textový dokument, co tam dělá ta přípona html? A vždycky můžeš zvolit přejmenování souboru a příponu vymazat... fakt je, že když nezadáš žádnou příponu, že se ti tam vygeneruje automatická, ale přece ti nemůžou vzniknout dvě přípony...
jozob
Profil
PerToon
7 sekund :-)
Havel-st
Profil *
asi jde o Windows?
uložit v kloudném editoru jako jakýkoliv dokument, příp. soubor html, nebo přejmenovat v Tot. Commanderu

... ale lepší je zakázat Windows skrývání přípon známých typů:
Ovládací panely/Možnosti složky/Zobrazení
a zrušit zaškrtnutí u: "Skrýt příponu známých typů souborů."
... pak win uloží co se jim napíše
koudi
Profil
PerToon
ale přece ti nemůžou vzniknout dvě přípony...

Co by ne? soubor.neco.neco2.neco3 atd. atd.
Takhle se taky šířil virus I love you.
To bylo IloveYou.txt.bat

implicitně wokna schovávaj příponu, takže to vypadalo jako neškodný texťák iloveyou.txt no a uživatelé pak byli občas nemile překvapeni :).
jozob
Profil
Pokiaľ používaš Notepad, riešenie máš vyššie, ostatné veci okolo sú IMHO zbytočné...
pohrebak
Profil
Už je to vyřešeno, díky za odpovědi
ale vyskytl se mi jiný problém
když v kodu chci něco změnit tak to potvrdim tim že to uložím, ale když kliknu na prohlížeč aby mi to ukázal tak se ty provedené změny vůbec neprojeví
já to dělám tak že si ten kod okopčim, vymažu si ten soubor s mojí stránkou a vytvořim si novej a ten kod tam vložim
jde to dělat i jiným způsobem???
jozob
Profil
pohrebak
Vyzerá to tak, že edituješ kód tak, že si dáš zobraziť zdrojový kód stránky pomocou prehliadača. Mýlim sa?
Radek Hrabůvka
Profil
Pro IE -> F5 nebo CTRL+R, případně F5 nebo CTRL+F5, nebo ikonka "Aktualizovat". Já používám PSPad, tam to je automaticky.
OT: Už asi měsíc je nová verze, nativní Unicode, zalamování řádků a nějaké drobnosti
pohrebak
Profil
no prostě mám už napsaný kod stránky, ale chci tam ještě něco připsat, tak nemusim smazat soubor a uložit kod na novej, aby se to v prohlížeči projevilo (myslim ty změny)
jde to udělat i jiným způsobem?
jozob
Profil
pohrebak
Máš Total Commander?
pohrebak
Profil
nemam proč?
jozob
Profil
pohrebak
V Total Commanderi môžeš editovať súbory jednoducho tak, že si ich nájdeš a stlačíš F4.

Jedine čo musíš, je otvoriť daný súbor, editovať ho a opäť uložiť.
Radek Hrabůvka
Profil
jozob Soubor (lokální) můžu editovat, ať už ho otevřu jakýmkoliv způsobem, jestli zobrazením zdrojáku v IE, nebo otevřením z Průzkumníka pravým "myšítkem", volba "Upravit", vebo z TC, nakonec mám otevřený IE a Zápisník (notepad) s otevřeným souborem. TC vůbec na to není třeba.
pohrebak
Profil
Můžete mi to editování popsat podrobněji plz já jsem v tomhle úplná lama díky
jozob
Profil
Radek Hrabůvka
Áno... ale ako vysvetlíš najjednoduchšie začiatočníkovy, ako na to... Ja už neviem :-(
Radek Hrabůvka
Profil
jozob Áno... ale ako vysvetlíš najjednoduchšie začiatočníkovy, ako na to... Ja už neviem :-(
Poklepu na ikonu souboru, otevře se IE. V menu dám "Zobrazit" - > "Zdrojový kód", přepíšu, dám uložit, Klepnu na IE, stisknu F5 (nebo ikonku Obnovit "pokroucené šipky").
Tak to je u začátečníků, nebo po nové instalaci, pokročilí zpravidla mají téměř vše nastaveno jinak (výchozí prohlížeč, editor HTML).
pohrebak
Profil
1. vytvořím textový dokument a pojmenuju ho pokus.html
2.uložim to pod tímto jménem do "všech souborů", ale stejně přípona "txt" za html nezmizí
dělám něco špatně? nebo jse na něco zapomněl?
jozob
Profil
pohrebak
Aký editor používaš?
pohrebak
Profil
kod píšu v notepadu, prohlížeč mam mozillu firefox
jozob
Profil
A keď ukladáš súbor, zmeníš typ súboru na "Všetky súbory - *.*"?

Sú tam dve možnosti, jedna je "Textové súbory - *.txt" a druhá možnosť je "Všetky súbory - *.*". Musíš zvoliť tú druhú.
pohrebak
Profil
já zvolím tu druhou možnost, všechny soubory, a nic se nestane
nikde se mi tam nevytvoří ikona prohlížeče, na kterou bych mohl kliknout a zobrazit tak svou první stránku
jozob
Profil
pohrebak
Tak to je naozaj divné... Pokiaľ zvolíš druhú možnosť, na koniec by sa nemalo nič pridávať.
pohrebak
Profil
já to zkoušim ve win98, ještě to zkusim v xp, tam by se automaticky nemělo nic psát
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0