Autor Zpráva
Szalinski
Profil
Čaute, ked chcem zapnut PC tak mi nenabehne ani bios (proste prazdna čierna obrazovka) a počitač piska v takych 1 sekundových intervaloch. Pomohol som si tak, že som vypol PC tlačitkom pokival som zadnými káblami od PC vytiahol som ho komplet zo zastrčky, počkal som chviľku, dal som kabel spať do zastrčky zapol som a išlo to OK. Ale nemyslim si že to bude niečo s kablami lebo to robi vždy pri pokuse o zapnutie.
Peca
Profil
Taky se mně to stávalo u jednoho počítače. Nemusel jsem ho vypínat, stačil reset nebo i ctrl+alt+del. Typoval bych to na problém v grafice, ale není to jisté. Ještě mě napadá, že by to mohla být ochrana proti nízkým otáčkám u větráku.
Nejlepší bude podívat se do manuálu k desce, co přesně toto pípání znamená :-)
Jara
Profil *
Řešil jsem podobnej problem. Blbla mi RAMka.
bojars
Profil
Szalinski môže to byť tým, že niektorá karta (asi grafika) nie je celkom dobre zasunutá do slotu.
esemeska
Profil
Tohle pocitac dela, kdyz nektery z jeho komponentu nesprane funguje, takze bych ti doporucoval podivat se do vnitr, jestli tam je vse dobre zastrcene nebo jestli tam treba nejsou nanosy prachu apod.
Mohl by byt take problem se statickou elektrinou...jak pak vytahnes a zandas ty kabely, tak se ta elektrina uvolni a zase je to ok. V tom pripade zkus od pc odendat vse, co muze statickou elektrinu vyvolat.
PS: staticka elektrina muze hardware pekne poskodit.
Miloš
Profil
Pípání jsou hlášky BIOSu, různé pípání různá chyba. Ale ne v každém manuálu základní desky jsou popsané. Když tem nebudou, resp. pokud ten man. nemáš, můžeš zkusit stránky výrobce BIOSu.

Případně odpojit úplně všechno, co jde, a pak (pokud to vůbec naběhne) zastrkávat kartu po kartě. Máš-li RAMku ve víc modulech, tak taky vyzkoušet jedn po druhém. Otrava s nejistým koncem. Znám a nezávidím.
Szalinski
Profil
Tak volal som do tej firmi kde som ten PC kupil tam mi poradili tiež že to bude najskôr v pamäti RAM (je zle zapojená alebo treba očistiť od prachu). Kedže záruka mi na PC platí už len 2 dni a nemam čas to tam odniesť tak som PC otvoril sám. No prachu tam bolo plno, hlavne okolo chladiča na procesor a aj na konektore RAM. A tak som to všetko očistil. Odpojené sa nezdalo nič ale pre istotu som s tym pokyval. Zložil som to spať, a už to ide v pohode nabehne BIOS aj Windows..., všetko je už OK.
Dik za rady.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0