Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Chcel by som sa spýtať ako je to z copyrightom, či si treba niečo zaplatiť aby si ľudia nemohli kopírovať vaše stránky a na čo presne copyright slúži.Dík
simka00
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/vytezovani.html#prava
Filips
Profil
No já si myslím, že kopírování stránek nezabráníš! Mě nedávno jeden teepek ukradl menu. Přišel jsem na to tak si tam musel dat ikonu stránek s kterých to vzal.

Filips
lumpy
Profil
Kto to tak mohol byť...
Filips
Profil
lumpy :-)

Filips
Radek Hrabůvka
Profil
Podle AZ (autorský zákon) je každé dílo chráněné, ať už na stránku dáš (c), nebo ne. Jako autor můžeš o jakémkoliv svém díle sdělit, že je volně ke kopírování (nakládání s dílem), jinak si nikdo nic zkopírovat nesmí (protože je to snadné a postihy téměř žádné, vesele se kopíruje). Problém je taky v tom, že pokud si někdo něco zkopíruje, tak autor musí vyčíslit vzniklou škodu, což je velmi často problém. Webdesgnéři mají ceník (příklad: menu jsem dělal 3 hodiny po 500 Kč), ale u těch, co si stránky sami vytvořili to bude velký problém. Kupodivu je hodně lidí "slušných" a když jsou "přistiženi", dá se s nimi domluvit, viz výše: tak si tam musel dat ikonu stránek s kterých to vzal.
Dodatek, nevšiml jsem si, že příspěvek je slovensky :) Myslím si, že na Slovensku to bude podobné, v rámci "harmonizace" předpisů s EU.
lumpy
Profil
No ak ak by som niekde na internete videl že je z mojej stránky niečo skopírované tak ako sa to dá dokázať alebo ako sa dajú vymáhať škody???
jozob
Profil
lumpy
" ... tak ako sa to dá dokázať alebo ako sa dajú vymáhať škody???"
No to by zaujímalo aj mňa. Kľudne sa môže stať to, ako hovorí jedno príslovie - "Zlodej kričí: chyťte zlodeja!" - ćiže ako dokázať, kto je vlastne zlodej, ak skutočný zlodej poprie, že to ukradol?

Podľa mňa je to možné len v prípade, ak danú stránku pozná veľa ľudí, napr. keby zlodej uradol niečo z JPW, čelil by minimálne verejnému odsudeniu a navyše kto je autor a kto je zlodej by bolo hneď jasné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0