« 1 2
Autor Zpráva
Miloš
Profil
Anonymní
Ano, schíza je zkomolená schizofrenie, ale pochybuju, že měl habendorf na mysli schizofrenii jakožto psychiatrickou diagnózu. Právě proto se používá tato zkomolenina, a to v přeneseném významu.
Anonymní
Profil *
milos:
no on-line slovnik cizich slov mi rekl:
schizofrenie: rozštěp mysli, psychická porucha charakterizovaná poruchami myšlení, jednání, emocí a vůle
coz myslim v tomto pripade sedi.
to se opravdu dnes pouziva ve smyslech co jsi napsal? to mas ze sebe nebo si to nekde nasel?
Miloš
Profil
Běžně užívám.
Anonymní
Profil *
tak uzivas blbe.
koukni na fight club, nebo beautiful mind, a zacni uzivat spravne.
dost jiz bylo offtopicu.
Timy
Profil
Anonymní & Miloš
Krásný flame, ale stejně bych řekl, že habendorf původně myslel ten původní význam schizofrenie, neboť jozob reagoval sám na sebe. Toť můj názor.
jozob
Profil
No chlapci stačilo... A nemám rád Anonymov, ktorí niekoho kritizujú. Je tam ťažké napísať aspoň Ferda alebo Franta?
ferda nebo franta je to jedno
Profil *
pokud sis nevsiml, debata uz skoncila. ale dekuji, ze jsi nam to pripomnel. a ja zas nemam rad jozobov, kteri kritizuji anonymy. pokud jsem si dobre vsiml, milos mel zmatek ve vyznamu slova a jak doufam, ted uz nema. kdyzby se do toho nevlozil kritizujici anonym, pouzival by jej dale spatne.
jozob
Profil
ferda nebo franta je to jedno
No vidíš... a už Ťa môžem ľahšie identifikovať.

"a ja zas nemam rad jozobov, kteri kritizuji anonymy"
jozob je jeden, možno schizofrenik, ale je jeden :-)
Ale pochop ma... Je tu milión anonymov a radšej sa rozprávam s ferdou nebo frantou je to jedno ako z Anonymním... Ale kašli na to...
habendorf
Profil
Když už jsem nechtěně rozpoutal OT, tak to vysvětlím:

Pod pojmem schíza jsem myslel schizofrenii, což je nemoc vyznačující se přítomností dvou a vzácně i více osobností v jednom člověku. Není bez zajímavosti, že tyto osobnosti jsou většinou vůči sobě v silném rozporu, často se nenávidí. Tito lidé mají potom sklon hádat se sami se sebou, někdy mají sklon k vraždě toho druhého v sobě atd.

Samozřejmě jsem to na jozoba nemyslel doslovně, jen se mi líbilo jak se tu pobavil sám se sebou. Totéž tady kdysi předvedl pyty, když vznesl dotaz a za pár dní k němu napsal řešení, které uvedl zhruba slovy "Možná by tvůj problém vyřešil následující kód...".
jozob
Profil
habendorf
:-)

Aj Chamurappi ma raz pobavil. Zabudol sa prihlásiť (takže jeho meno bolo Anonym) a potom napísal niečo v zmysle:
Reagujem na Anonyma
Zabudol si sa prihlásiť a ako mám teraz vedieť, že ty si ja?

... alebo tak nejak, už si nepamätám, ale pobavilo ma to :-)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0