Autor Zpráva
apoka
Profil *
Potřebuji pomoc. Chtěla bych na stránku umístit zaškrtávací políčko, které by zůstalo po označení zaškrtnuto i po znovunačtení stránky až do zrušení zaškrtnutí kliknutím myši. Po mnoha pokusech jsem se k požadovanému výsledku nejvíce přiblížila formulářovým checkboxem (bez odesílání na jinou stránku), který sice vypadá a funguje, jak bych si představovala, ale jen do znovunačtení stránky, kdy se pole (např. dalšímu návštěvníkovi) zobrazí jako nezaškrtnuté. Poradíte mi prosím někdo, jak na to? Díky.
peta
Profil *
apoka
Zalezi na tom, co mas za www prohlizec a jak ho mas nastaveny. Muj treba nechava zaskrtnute az do doby uplneho znovunacteni. Pokud dam jenom klasicke nacteni snazi se podrzet vsechny zaskrtnute hodnoty a vyplnena policka.

1.
informace muzes posilat pres GET nebo POST. GET je to, co je nahore v adresnim radku,
www.blabla?zaskrtnuto=1|4|7&text=ahoj
POST je neco podobne, ale se to neukazuje v adresnim radku. Oboji se zpracovava programovacim jazykem, viz 2 JS, 3 PHP

2.
Dalsi takova moznost je JS cookies, kdy si ulozis k uzivateli do cookies nejake pole, ktere pri kazdem ncteni stranky nejak zpracuje.
Funguje mi tak treba prepinani "vzhledu" na strance
www.volny.cz/peter.mlich/
A taky to pouzivaji v hrach pro zapis skore nebo neceho
www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
(digiinvader, mazesmith)

3.
A pak je tu treti moznost, pouzivat PHP (ASP,CGI,Perl...) a zapisovat to ne k uzivateli, ale na server k tvym www strankam. Jakym zpusobem, to uz je na tobe, pouzivaji se treba SESSION, coz funguje dost podobne jako cookies. Nebo se pouziva zapis do souboru. a nebo zapis do databaze, coz uz se rovna klasickemu logovani.

Moznost 1,2,3 jsou ale programovaci jazyky.... To nevim, jestli se ti bude libit...
apoka
Profil *
Díky moc za radu, vše prouzkoumám a vyzkouším a snad se zadaří. Ještě jednou díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0