Autor Zpráva
HHPZ
Profil
Mám raději používat PHP (až se to naučím) nebo ífrejmy?
Muty
Profil
samozřejmě že PHP jednodiše se nauč aspon include
HHPZ
Profil
A v čem přesně je to lepší? Kdyžtak nějaký odkaz...
Kráťa
Profil
Na něco je dobré PHP, na druhou stranu pro verzi off line ti to bez serveru fungovat nebude, takže když si třeba vypálíš stránky v PHP na CD, nebudou funkční bez nějakého serveru. S iframe ano.
Leo
Profil
No i stranky dynamicke se daji vypalit na CD - muzes si je stahnout napriklad wgetem. Nesmi samozrejme pracovat s databazi pres formulare apod. - ale to ti zase nevyresi ani iframe. Leo
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com

IFRAME v žádném případě! Když už, tak v nejhorším případě FRAME.
V čem je to lepší? PHP vygeneruje prosté HTML, které funguje všude, což se o IFRAME rozhodně říci nedá.
Leo
Profil
Frame? To myslite vazne, dnes skoro v roce 2005? Leo
Kráťa
Profil
MVK nepřehodil jsi FRAME a IFRAME? Jinak PHP je ti také k ničemu, pokud máš třeba free hosting na mujwebu, který PHP nepodporuje (nebo už jo?, před rokem ještě nee).
FRAME - stránka v rámech - nebrat
IFRAME - vnořené trámy na stránce - na svém webu tak mám třeba menu.
PHP - kdyby šlo na CD udělat třeba "include menu.htm", tak by to bylo super. Nebo jak jsem psal, musíme počkat, až bude zaveden tag <paste>menu.htm</paste> :-) Z toho mě ale vyvedl Yuhů, že když na to nepřišli 9 let, tak už na to asi nepřijdou.
pyty
Profil
A v čem přesně je to lepší? Kdyžtak nějaký odkaz...
podla mna najma kvoli seo..
Leo
Profil
PHP - kdyby šlo na CD udělat třeba "include menu.htm",

O nicem takovym jsem nemluvil, na CD si proste ulozite HTML vystup tech PHP skriptu, ne zdrojaky. Leo
Kráťa
Profil
Jasně že jo, ale pro někoho může být problém ty výstupy PHP získat.
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com

Myslel jsem naprosto vážně, že FRAME je lepší než IFRAME.
Samozřejmě nejlepší je obejít se bez obojího, ale jsem silně zaujatý proti IFRAME. Například ho nezná XHTML Strict, což je pro mne dost pádný důvod.
Jinak používám PHP a bez obojího se pohodlně obejdu. Chápu ovšem, že PHP neumí každý autor stránek ani hosting.
Leo
Profil
"Jasně že jo, ale pro někoho může být problém ty výstupy PHP získat."

Pokud uz nekdo umi delat stranky v PHP, tak takovy problem urcite vyresi. Leo
Kráťa
Profil
Leo když se někdo na tohle ptá, tak možná neumí používat ani jedno.
MVK jé já myslel, podle http://www.jakpsatweb.cz/iframe.htm , že s tím iframe problémy nejsou, pouze v Netscape 4.x.
Leo
Profil
V otazce se ptal(-a) co ma pouzivat az se PHP nauci. A stahnout si dynamicke stranky muze kdokoliv, pokud ma patricny program. K tomu nemusi znat PHP. Leo
llook
Profil
Až se z PHP naučíš aspoň to stupidní include, tak sám pochopíš, co je lepší. Jde o to, že iframe do stránky vloží vlastně takový odkaz na jinou stránku, zatímco PHP include tam vloží samotný obsah.
Takže třeba vyhledávač v prvním případě najde obsah iframu, ve druhém případě stránku se vším - tedy s menu, obsahem apod.
MVK
Profil *
Kráťa: Kdo říká, že nejsou? Ve Woknous jsou problémy se vším, hlavně bezpečnostní:
http://secunia.com/advisories/12959/
Ještě před měsícem byla díra v MSIE a pomocí IFRAME (a pitomosti uživatelů) infikoval počítač virus MyDoom.AG
IFRAME se zobrazuje až příliš dobře a stránky používající tuhle technologii se mi ani trošku nezamlouvají. Je to nebezpečný element.

Kromě toho je dobré začít myslet na přístupnost webu - státní správa to má zákonem (nevím, jestli už je v platnosti, ale vláda ho schválila). Ne každý prohlíží stránky na počítači: Všelijaké Psiony, mobily, bedýnky u televize a mašinky pro nevidomé jsou stále rozšířenější.
A ukládání stránek?
Radím HHPZ čistou stránku bez IFRAME a pokud možno i FRAME.
Kráťa
Profil
MVK pravda dnes se web prohlíží na všem možném a mělo by to být dostupné. Proto by možná bylo nejlepší, udělat úplný standard HTML, co platil tak před čtyřli lety a bylo by to. To ale asi nikdo nedělá. :-)
MVK
Profil *
Kráťa: To ale asi nikdo nedělá
Cesta je cílem, pravil mudrc :-) Nedělá, ale snažit se můžeme.
IFRAME je obezlička pro ty, kteří neumí nebo nemohou použít skriptování na serveru. V obou případech je to jejich chyba - učit se nebo změnit hosting.
Kráťa
Profil
Ono to s tou změnou hostingu není tak jednoduché. Já např. dělám stránky lidiček kuliček na mujwebu, jelikož třeba na Webuzdarma se jméno XXXL nedá ani zaregistrovat. Tam (na tom mujwebu) jsou pro mě iframe dobré. Udělám si jeden soubor s menu a do každé stránky dám iframe s ním.
Tak se tam trápím bez FTP a PHP. :-(
HHPZ
Profil
Thank, bude PHP
MVK
Profil *
Kráťa: dělám stránky lidiček kuliček na mujwebu

Ano, buď se smíříš se situací nebo si připlatíš. Záleží na tom, jak to bereš vážně.
Kráťa
Profil
MVK vážně to beru, ale nemohu si dovolit platit jim ze svého snad dokonce doménu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0