Autor Zpráva
nikes
Profil *
ahoj...nemohli by jste mi poradit s rámy???já chci stránku rozdělat na menu a text,ale žádný s těchto kodu nefunguje...nemohli by jste mi ten kod napsat prosím????




P.S.:moc PROSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM!
BLASTER22
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/html/ramy.html
Filips
Profil
nedělej rámy, použij nebo se nauč rači css. rámy jsou zastaralé.... http://www.jakpsatweb.cz/ramy-problemy.html proč nepoužívat rámy

Filips
nikes
Profil *
hmm..máš pravdu....CSS je lepší než HTML...
Filips
Profil
nene pozor CSS není něco jako html! CSS je pozicování! www.jakpsatweb.cz/css zde více

Filips
nikes
Profil *
jo a ještě když chci dělat i PHP tak si musim něco nainstalovat aby mi stranky PHP podporovaly????
BLASTER22
Profil
chces se učit PHP když ještě pořádně neumíš HTML?

a můžeš mi vysvětlit proč ti nestačí jeden otazník? :)
ReweR
Profil
nikes. No Pro PHP musíš mít programy tvz easy PHP a to tyto: apache a MySQL někde je určitě stáhneš. PHP určitě podporují placené hostingy a i webzdarma takže seženeš server s podporou PHP i zdarma
Miloš
Profil
ReweR
Pro PHP nepotřebuješ MySQL; něco jiného je, že se zpravidla instalovává trojice Apač-SQL-PHP, jako phphome/, EasyPHP, Ponkrácův intranetový server light nebo PHP triáda

nikes
Učit se PHP, když neumíš HTML, je stejná blbost, jako když neumíš navrhnout dům, ale začneš se učit obsluhovat jeřáb.
1) HTML – bez toho to opravdu nejde. Nejprve se nauč základy, třeba z Jakpsátwebu, složité konstrukce alla rámy pusť aspoň pro tento začátek z hlavy.

2) Pak si přečti něco o sémantice. Není nutné se tím řídit, ale je dobré o tom něco vědět.

3) Začni s kaskádovými styly, a to buď opět na Jakpsátwebu/CSS, nebo z literatury – knížky od Petra Staníčka (díky ní jsem se sám velmi naučil) a od Marka Prokopa.

4) Pokročilé CSS, například Wellstyled. V tuto chvíli můžeš začít pokukovat po PHP (viz výše uvedené instalační balíčky) a cestou určitě potkáš javascript (který příliš neumím a hodně nemám rád; ale to už sem nepatří).
Radek Hrabůvka
Profil
Miloš Jen krátce, aby ti to bylo úplně jasné. Uč se HTML, ale veškerý vzhled se uč dělat pomocí CSS. Jestli vzhled budeš dělat v HTML, nebo v CSS, je stejně složité na naučení, aby bylo jasno, mám na mysli pouze tu část CSS, co se kdysi dělala pomocí HTML atributů, když to budeš dělat pomocí css, usnadní ti to práci. Když ti to půjde, tak se budeš učit CSS dál a složitější věci, jako zmíněné pozicování a další "špeky".
Rámy si chtěl asi na menu, na to stačí z celého PHP jednoduchý příkaz "include" usnadní ti hodně práce na vícestránkových webech, ostatní PHP se opět můžeš učit později.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0