Autor Zpráva
salamandr
Profil
nemám zkušenosti, tak prosím o radu
budu připravovat nekomerční stránky zaměřené hlavně na českou republiku, má nějaký význam, kromě toho, že každý na první pohled pozná, že jde o české stránky, použít doménu .cz.
má tato doména nějaké výhody?
dočetl jsem se, že některé české vyhledavače mají problém s jinými doménami
budu rád za každou radu

díky
ReweR
Profil
salamandr: Doména .cz stojí 600 ,- na rok.Měl by sis doménu pořizovat podle toho jak je stránka navštěvovaná.
o Problémech s vyhledávači nevím.U domény .cz jsou výhody takové že podporuje PHP (to už ale skoro každá) a máš tam místo 50MB- 500MB.Nevím ale jak si stránku o ČR představuješ, pokud by měla být pro turisty doporučoval bych doménu .com nebo .eu aby byla navštěvovanějí. Všechny peníze na placených doménách by měli pokrýt reklamy (pokud jsou stránky navštěvované)
salamandr
Profil
koukám, že jsem to pěkně zamotal a nevyjádřil se přesně

budu dělat stránky pro kapelu místního max republikového významu
nepředpokládám, že by o ní měli zájem v polsku nebo v anglii
proto chci, aby byla dostupná hlavně v "českém" internetu a jeho vyhledávačích
doména, která se mi líbí je ale na .cz již obsazená, ale je volná například .com, .org, .eu

co týče dostupnosti, na serveru - cgi.cz - píšou, cituji:

Některé české vyhledávače nepřijímájí stránky umístěné na doménách mimo .cz.

tak ted si nevím rady
djlj
Profil
Některé české vyhledávače nepřijímájí stránky umístěné na doménách mimo .cz.
Tím možná mysleli něco jako fulltext seznamu, ten tuším hledá jen v ČR - na celosvětové hledání tam mají google.
Mistr
Profil
salamandr
Myslím, že každý návštěvník internetu, který je občanem České republiky, při zadávání adres do prohlížeče tak nějak intuitivně tíhne k napsání .cz. Snad kromě Googlu. I proto bych Ti doporučoval užití koncovky CZ, než nějaké COM apod.
Mistr
Profil
doména, která se mi líbí je ale na .cz již obsazená, ale je volná například .com, .org, .eu
Přesto bych se snažil o to CéZetko.
habendorf
Profil
U domény .cz jsou výhody takové že podporuje PHP (to už ale skoro každá) a máš tam místo 50MB- 500MB.

To snad vůbec nezáleží na doméně, ne?
Petra
Profil
Dovolím si opravit dva poměrně zásadní omyly, které se tu vyskytly.

1. Koncovka domény nemá ŽÁDNOU souvislost s podporou PHP nebo množstvím prostoru. To je čistě záležitost hostingu.

2. Seznam úplně normálně indexuje jakékoliv tld mimo cz. Vyhledávání ve světě zajišťuje Google, ale to nemá souvislost s koncovkou domény, ale s jazykem stránky.

K původní otázce - jiná než cz doména pro vyhledávače nebude problém. Pro uživatele a tak vůbec je samozřejmě cz lepší (viz Mistr)
Timy
Profil
Petra
jiná než cz doména pro vyhledávače nebude problém
a zaindexují je automaticky nebo se musí stránky prohnat nějakým tím přidávacím formulářem?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0