Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Mám vlastní privátní server, běží na něm Apache 2.0.55 + PHP 5.1.2 + MySQL 5.0 a při pokusu se na něj připojit skrze phpBB 2.0.19 (ale i na jakýkoliv jiný MySQL server) mi to hodí tuto hlášku: "Nastavení php na vašem serveru nepodporuje databázi, kterou jste zvolili." Přitom phpMyAdmin funguje bez problému. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Jak mám tedy php nastavit, aby to fungovalo? Jsem v koncích, díky.
djlj
Profil
Při instalaci phpBB jsi asi zvolil MySQL 4.x ... ono tam tuším totiž ani MySQL 5.0 na výběr není...

ale i na jakýkoliv jiný MySQL server
Zkoušels to na MySQL 4.x ?
Morhoo
Profil
Stáhnul jsem si nejnovější verzi (2.0.19) ve které už je na výběr MySQL 4.x / 5.x. A zkoušel jsem to i s verzí 4.1 ale ta samá hláška. Ale píše se v ní o nastavení php, tak není to něco se souborem php.ini? Díval jsem se do něj, ale na nic moc jsem nepřišel. Každopádně dík za odpovědi.
Morhoo
Profil
Tak jsem zkusil zajímavou věc, že jsem to phpBB nahrál na vzdálený (oja.wz.cz) server a zkusil jsem se z něho připojit na ten můj MySQL a hodilo to sice tuto chybu:

Warning: mysql_connect(): Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client in /3w/wz.cz/o/oja/Forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /3w/wz.cz/o/oja/Forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /3w/wz.cz/o/oja/Forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Ale to jsem vyřešil užitím old_passwords = 1. Ovšem stále nevím, co mám špatně nastavené na vlastním serveru v php když to z jiného funguje.
Morhoo
Profil
Tak už je to vyřešeno, stačilo v php.ini načíst extensions mysql.dll (asi na to zapomněli, nebo co).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0