Autor Zpráva
Gekon
Profil
Ahoj, může mi někdo vysvětlit, na co jsou redakční systémy, popřípadě kde je můžu sehnat (zdarma)? Předem děkuji
Timy
Profil
No jak to říct... prostě pomocí redakčního systému můžeš poměrně jednoduše spravovat celý web, často se používá na weblogy, naisntaluješ, nastavíš nějaký vzhled a pak už jenom pohodlně píšeš články, jako v normálním textovém editoru a RS za tebe obvykle vygeneruje XHTML validní kód, RSS atp. Můžeš si různě upravovat šablony a tím jednoduše změníš podobu celého webu k obrazu svému. Samozřejmě to má tisíc dalších funkcí, které obvykle ani nevyužiješ.

Mimochodem - existuje vůbec nějaký RS, který by generoval HTML kód? Všude vídám pouze XHTML validní.
Gekon
Profil
Mhm... to zní celkem dobře... ale můžu to vůbec použít na již existující stránku? třeba tahle moje: www.xidlisti.net , nerad bych jí předělával kvuli psaní článků...
peta
Profil *
Timy
"existuje vůbec nějaký RS, který by generoval HTML kód"
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#lmoje
treba ten muj :)
Videl jsem i par dalsich. Ja osobne to povazuji za lepsi, kdyz to do nejakeho adresare vygeneruje stranku nez pokazde volat SQL a podobne zdrzujici nesmysly.

Gekon
"kde je můžu sehnat (zdarma)?"
"Diskuse » Problémy v začátcích » Redakční systém"
../../Redakcni systemy ( jestli mne chapes :) )

"nerad bych jí předělával"
Tak tady je trosku problem, protoze Redakcni systemy maji vetsinou vlastni html sablony, takze musis stranku presunout do jeho sablony, pripadne si ji prizpusobit.
Nevim, ted, jestli existuje CMS takovy, ze ti proskenuje kod a pokusi se jej premistit do nejake sablony. Zvlast u nevalidniho kodu, jako je tvuj, to muze byt dost problem.

"nerad bych jí předělával kvuli psaní článků..."
tak to musis tak, ci tak. Ty clanky se tam nedaji snadno implementovat. S tim CMS, ale ziskas lepsi zpusob editace. Problem je vybrat ten nejvhodnejsi pro tvuj web a nainstalovat jej.
Krome toho, vetsina CMS ma ruzne mnozstvi pluginu, jako ankety, guesbook, fotogalerii, ...
peta
Profil *
Gekon
budete potřebovat balíček kodeků
Allin1
tak allin1 je to nejhorsi, co muzes udelat. To kdesi cosi prepise, a pak uz se zpomaly prehravani filmu a nepomuze ani odinstalovani, pouze preinstalovani celeho windows. Pouze 1x se mi to v zivote podarilo uvest do puvodniho stavu.

Pro firefox muzes uvadet zajimave pluginy, jako adblock na reklamy a Firefox preloader na rychlejsi spousteni, a nakonec Faster fox na preload stranek dopredu, jako to dela treba explorer.

Pokud umis PHP, lze udelat tridu editovatelnou, ze si tam muze kazdej pridat nejake foto, telefon, icq, mail...
Jenze to je trosku proti CMS, kdyz chces neco vlastniho, co CMS nema. Ale v nekterych je jednoduche to tam pridat.
krteczek
Profil
Jak na to? Obrana proti spyware a jiné rady a návody
zrovna jeden redačák pouštím do světa, běží na http://www.kitikara.wz.cz nebo druhý který běží na www.timeshock.cz (je podstatně jednodužší, menší) taky uvažuji o jeho uvolnění...
krteczek
Gekon
Profil
peta
trvalo mi asi pět minut, než mi došlo, o čem to mluvíš s těma kodekama:)
Já jinou možnost neznám, a podobné problémy jsem s nimi nezažil, za ty tři roky, co je používám...
Pokud umis PHP, lze udelat tridu editovatelnou, ze si tam muze kazdej pridat nejake foto, telefon, icq, mail...
No, vzhledem k tomu, že stránky jsou dělané v HTML, tak co myslíš, umím PHP? :)
peta
Profil *
Gekon
"No, vzhledem k tomu, že stránky jsou dělané v HTML, tak co myslíš, umím PHP? :)"
A odpoved zni ANO? :)
nevim, mas tam guestbooky a CMSka jsou v PHP, takze tak ci tak se tomu nevyhnes.

Zakladni prikas PHP je include.
<body>
...
<?php include("menu.txt"); ?>
...
</body>
Pridej to na nejakou zkusebni stranku, vytvor menu.txt a uvidis, co to udela. Pak muzes machrovat, ze umis PHP (sice jen 1/500 prikazu , ale to neni podstatne :) )
Neprijemne u PHP, ze oproti JS se musi vsude davat stredniky, jak o zivot.
peta
Profil *
Timy
jako, kdyz na to mrknes, tak je to fakt hodne primitivni, bez niceho, pouze edit obsahu. A jeste to neni uplne doladeny, ze nevhodny obsah prepisuje kod systemu...
http://peter-mlich.wz.cz/x/rs0/pp-rs0.php
Ale proste jsem chtel neco jednoduche a bez SQL a s generovanim stranek pres sablonu. Takze jsem sedl a 3 dny se mnou nebyla rec :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0