Autor Zpráva
JohnnyB
Profil
Chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi příponou html a htm ??... už několik pár měsíců makám na svým webu, začal jsem psát klasicky v html souborech, pak, když psaní "na tvrdo" už něšlo, jsem na úpravu používál ruzné programky.. a teď, všechny html soubory mám s příponou htm.. nevim kdy, nevim jak se to změnilo, zaregistroval jsem to až teď :)... můžu to nechat? nebude mi to dělat neplechu, nebo s tim musim něco udělat?
Tower
Profil
No, nejprve bylo .html, následně kvůli Microsoftu byla vytvořena 3 písmenková alternativa. Funkce by tedy měly být totožné, samozřejmě je nelze svévolně zaměnit ( přípony).
Martin
Profil
V podstatě je to úplně jedno, jakou příponu soubor má, zkus to sjednotit. Myslim, že připona html je vhodnější
.
Filips
Profil
No ale pokud píšeš odkazy tak myslím musíš mít stranka.htm když je stránka htm. Když je html tak stranka.html

Filips
Falcon16
Profil
kedysi som mal podobny problem, nevedel som sa rozhodnut, tak som to vyriesil priponou .php :o) Ono nakoniec sa to hodilo, vsetky obsahy som includoval. to bolo ale davno
Mistr
Profil
JohnnyB
Já jsem zvolil řešení takové, že vždy používám htm. Jen pro základní soubor (index) používám koncovku html, protože to požadují hostingy (freehostingy).

Je to ale věcí názoru. Například kolega Martin má názor jiný. Jak jsi to uděláš sám, to záleží zcela na Tobě.
Mistr
Profil
No ale pokud píšeš odkazy tak myslím musíš mít stranka.htm když je stránka htm. Když je html tak stranka.html
Ano. Odkazovaná stránka musí mít název zapsán přesně (včetně přípony).
klokyn
Profil
Mistr
protože to požadují hostingy (freehostingy)
Hostingom je jedno aká je prípona indexovej stránky, nie? S tým že by mi nepodporovali .htm som sa ešte nestretol.
Mistr
Profil
klokyn
Není jim to jedno. Třeba na Sweb.cz to musí být "index.html", nikoliv "index.htm".
nofate
Profil
Naprikald webzdarma akceptuje index.html index.html a index.php Myslim ze takto by to mali mat vsetky webhostingy. Ich problem ked to tak nemaju...
Pouzivat htm alebo html?
Najprv sa mi pacilo .htm ale potom som niekde cital ze sa ma pouzivat .html Takže odporúčam požívať .html
*Keby nie Billa Gatesa a jeho 3miestnych prípon, tak by sme sa tu nemuseli ondieť...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0