Autor Zpráva
Marko
Profil
Prosim vas co je v tomto zdrojaku zle???je to iba zaciatok zdrojaku...a nejde mi to..podla mna je to dobre..povedzte mi co je v tom zle...

<HTML> <HEAD>
<META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<SCRIPT language="javascript" src="prog.js"> </SCRIPT>
</HEAD>


<BODY bgcolor="black">


<font color="red"> <font size="7">Pripravuje sa</font> </font>





</BODY> </Html>
Timy
Profil
Marko
no a co na něm nejede? Nevím, co je v tom skriptu, ale prohlížeč by měl velkým červeným písmem na černém pozadí vykreslit "Pripravuje sa"
Marko
Profil
Proste nejde to cele....neviem ti povedat co....a to ze pripravuje sa to vjem..lebo sa to este len pripravuje...ale cele mi to nejak nejde...proste mi to vyhodi take blbosti...ale vsetko ostatne mi ide....
Jenda122
Profil
A co je v tom skriptu prog.js? Zkus ten řádek s tím skriptem vymazat a jestli to potom pojede tak je to v tom skriptu
Marko
Profil
dobre..diky..vyskusam...no...uz som vyskusal..a nic...nejde to....a v tom skriptu je to aby snezilo na stranke..nevie etste niekto co s tym je???lebo zatial z tych rad co mi dali tak nic nejde
Jenda122
Profil
Zkus to někam nahrát a dej sem adresu
peta
Profil *
Marko
!!! odkaz na stranku !!!
ja vidim tak 3 mozne priciny:
- vadny script prog.js (nenapsal jsi, co hlasi JS konzola)
- script se nalinkuje, ale nevykona (ale to jsi nenapsal, takze nevim, co je na tom zle)
- chybu hlasi validator a to konkretne na radku 1,2,3 a 8 nejspis a pokud i velikosti pismen tagu, tak na kazdem radku.

Nenapsal jsi, v jakem prohlizeci ti to nejede, od toho zavisi hodne, treba, kde hledat JS konzolu.
FF - nastroje - Js konzola
O = nastroje - js konzola
IE - dole, zluty vykricnik, rozklepnou
Mistr
Profil
Marko
v tom skriptu je to aby snezilo na stranke
Jen tak mezi námi, je pro Tebe tak strašně důležité, aby Ti na stránce sněžilo? Stejně to zřejmě za nějaký čas vyrazíš (řekněme tak v březnu či dubnu). Nebo Ti tam bude sněžit i v červenci?
Marko
Profil
Nie..tam bude padat potom niecco ine..tak vam mam sem hodit odkaz na nu??no dobre..ale som zaciatocnik a ta stranka je o nicom...tak tu mate Toto je ta stranka
Mistr
Profil
Marko
No a co? V prostředním sloupečku u mě padají vločky.
peta
Profil *
Marko
je to presne to, co jsem rikal..
Se scriptem, jako takovym, vubec nic neni ,ten funguje, ale validator hlasi 16 chyb
A navic se ti stranka strasne vlece.

A uz sim te rekni, o jakych chybach mluvis.
- Neco nefunguje? Co nefunguje a jak by melo?
- Neco se nezobrazuje? Co se nezobrazuje a co by tam melo byt?
- Neco je rozdilne v prohlizeci A a jinak je tomu v prohlizeci B? Co je rozdilne a v jakem prohlizeci je to oki?

Proste nechapeme, co bys chtel...

Pokud se tyka validity, tak tech 16 chyb je:
- schazi ti jako prvni radek !dosctype tag
- na radku 43 neni ukonceni font tag, totez radek 44,46,47,49,50,52,53
- 56 marquee neodpoviva w3c.org
- 56 text obsahuje &, spravne se ma psat & a m p ; (bez mezer)
- 56 adresa v href obsahuje & ...
- 56 adresa v href obsahuje & dalsi ...
- 1 v tagu head ti schazi tag title
- 4 tag script ma nesptavny parametr languege, pise se tam <script type="text/javascript">
- 39 - tabulka obsahuje neplatny parametr, ktery neni ve w3c

Jinak vzhled sranky se resi pres CSS. Barveni a fonty se nepouzivaji v HTML.
Proste v HTML poskladas stranku, co kde chces mit a pak pomoci CSS nastavis barvy pozadi, obrazky a pod.
Takovy jednoduchy vzorovy priklad by bylo treba:
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#lmoje
- ukazka 1
Vsimni si, ze v hlavicce je LINK na CSS soubor a v nem jsou definovane obrazky a barvy. Bez toho se ti zobrazi takove obycejne bilo/cerne htm
Ano, ta galerie fotek neni zrovna vzorove, kdyz tam neni css. Ale slo spis o to ukazat, jak vyborny nastroj CSS je a ze nema smysl menit fotnty a barvy nejakymi HTML parametry a totez na dalsich 10 strankach, kdyz si do kazde muzu pridat odkaz na CSS.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0