Autor Zpráva
martni
Profil
zdravim!
nevite nekdo jestli lze zjistit ve vypisu funkce phpinfo() zda hosting podporuje htaccess?
Marty
Profil
IMHO je .htaccess podporován vždy. Jde jen o to, které funkce v něm budeš moc využívat. To zjistíš právě přes phpinfo(). Třeba podporu mod_rewrite můžeš využívat, pokud je obsažena v Load modules.
martni
Profil
no nevim, snazim se uploadovat soubor .htaccess na server a soubor se na disku serveru neobjevi, kopirovani probiha normalne, ale vysledek zadny. Nekde je tento soubor zachycen.
Marty
Profil
No u některých hostingů musíš nejdřív zaslat soubor .htaccess na podporu pro schválení (třeba interhosting), tak zkontroluj, zda to není tvůj případ.
Peca
Profil
Některé ftp servery taky .htaccess nezobrazují, považují ho za skrytý soubor. Dokonce se ani neptá, jestli se má ten soubor na serveru přepsat. Jestli tam opravdu je, se dá zjistit tak, že si ho ručně z toho serveru zkopíruješ, je na to příkaz retr.
martni
Profil
Některé ftp servery taky .htaccess nezobrazují, považují ho za skrytý soubor. Dokonce se ani neptá, jestli se má ten soubor na serveru přepsat. Jestli tam opravdu je, se dá zjistit tak, že si ho ručně z toho serveru zkopíruješ, je na to příkaz retr.

super, diky....je tam.
jozob
Profil
Peca
"Některé ftp servery taky .htaccess nezobrazují"
To je skôr na strane FTP klienta, nie servera. A konkrétne ide o všetky súbory začínajúce bodkou, tie sú (a mali byt byť) brané ako súkromné. Väčšinou takéto súbory nezobrazujú Windowsácky FTP klienti. Na Linuxe som zatiaľ tieto súbory vždy videl.
martni
Profil
Väčšinou takéto súbory nezobrazujú Windowsácky FTP klienti.

no ja jsem se zkousel podivat na ftp i pres cmd, a taky jsem tam ten soubor nevidel....
jozob
Profil
martni
CMD je aplikácia Windows, ktorá emuluje konzolu DOSu. FTP je konzolový Windowsácky klient. A teraz sa mi zdá, že na Windowsoch tie súbory ani neuvidíte. Nie som si istý, ale tuším, že nie.
jozob
Profil
jozob :-)
"na Windowsoch tie súbory ani neuvidíte"
Na webových klientoch áno...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0