Autor Zpráva
pikus
Profil *
Zdravím,
na svých stránkách tahám pár řádků z databáze, vracejí se mi správně, jen se nemůžu zbavit hlášky od db, která se mi do stránky vždy vypíše - zní to:

Notice: mysql is deprecated; use mysql_db_query() in c:\inet_srv\http\doc_root\index.php on line 16


Přitom ten odkaz na line 16 vede na řádky tyto: (vypisuju řádky 15 až 17)

ř. 15: mysql_Connect("localhost");
ř. 16: $result = mysql("mojedatabaze", "SELECT * FROM mytable");
ř. 17: $pocet = mysql_NumRows($result);

Divný je, že mi to ale funguje a data to vrací správný.
Nenapadá vás něco? Díky moc moc.
thingwath
Profil *
Tak si tu chybovou hlášku přečti!

Poznámka: mysql je zastaralé; použijte mysql_db_query v ...

A nevím co máš za PHP, ale v manuálu píšou, že dokonce už i mysql_db_query je zastaralá :-) (od 4.0.6) a máš raději použít mysql_query().

Vypadá to na menší historický šok ;-)
pikus
Profil *
Díky.
dělal jsem to na Sql a a php který jsou součástí Intranetovýho serveru Light 1.0.19 Miloslava Ponkráce ze slunečnice, bylo to tam přidaný tento rok v červnu.....
Kromě toho "deprecated" překládá seznam.cz jako neschvalovat /odmítat /odsuzovat /zavrhovat , proto jsem myslel že v tom kódu bude něco chybnýho... Asi to bude nějakej ajťáckej slang...

Kdybys věděl o freeware novější, budu rád za odkaz.
dík
pikus
thingwath
Profil *
Deprecated je pravda spíše zavržený a překládá se tak, ten můj překlad nebyl úplně nejlepší, ale myslím, že zastaralý to vyjadřuje trochu lépe na pochopení. Funkce je navržena tak, že se již nehodí, třeba proto, že se změnila celá architektura mysql rozšíření a ta funkce očekává jiné chování, nedá se rozumně přepsat.

PHP si lze stáhnout celkem kdekoliv, někdo tady doporučuje XAMPP, který mi osobně na testování přijde asi nejlepší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0