Autor Zpráva
Jirka01
Profil
Zdravím všechny lepší než jsem já.
Neumějí se mi na stránce zobrazit písmena ěščřžýáíé.Dělám stránky na webhostingu mujweb (platforma windows) tam je vše OK,ale odtud mám odkaz na hosting webzdarma (platforma linux) a tam se mi ty znaky z horní řady klávesnice zhrotí do úplných blbostí.Pro lepší pochopení mrkněte na

http://mujweb.cz/sport/spas/index_rep.htm

a pak kliknout na tlačítko "Kocába 2006".Nad fotkama je napsaná ta řada písmen.Díky za radu.
Jirka
Peca
Profil
To s platformou nemá nic společného. Přečti si něco o znakových sadách. Na té stránce je napsáno charset=windows-1250 ale ve skutečnosti je to iso-8859.
jirka01
Profil *
Takže do řádku
<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
Mám za to = místo windows-1250 napsat iso-8859
Dík Jirka
Peca
Profil
Přesněji iso-8859-2
Lepší by možná bylo tu stránku znovu uložit ve správném kódování, pokud to editor umožňuje.
Jirka01
Profil
Tak jsem to přepsal,ale žádná změna.
Nemá se změnit ještě něco?
Jirka01
Profil
Sorry zkusím to s -2
Jirka01
Profil
SUPER už je to dobře.Děkuji Jirka
jozob
Profil
Tuším, že iso-8859 samotné ani neexistuje. Je to znaková sada Latin, a tá ma "podverzie" 1,2, ... Takže napr. iso-8859-1, iso-8859-2. Ale to len na objasnenie.
Radek Hrabůvka
Profil
Lepší by možná bylo tu stránku znovu uložit ve správném kódování, pokud to editor umožňuje.
Nebo jde přepsat meta tag charset, podle toho, v čem editor ukládá. Považuji to však za nouzové řešení.
Kajman_
Profil *
Nebo použít editor, který s různými kódováními nemá problémy.
jozob
Profil
Kajman_
To je samozrejmé, ale treba tam to kódovanie správne nastaviť a následne uložiť s daným kódovaním...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0